AKTUALNOŚCI

W Piaskach rozmawiali o bezpieczeństwie

Wczoraj w Piaskach odbyła się debata społeczna zorganizowania przez Komisariat Policji w Piaskach. Temat debaty to: „Senior wobec zagrożeń przestępczością”. Na sali kinowej w Miejskim Centrum Kultury w Piaskach zebrali się mieszkańcy oraz przedstawiciele instytucji i samorządu.

W pierwszej części głos zabrał Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Piaskach kom. Robert Świerszcz, który przywitał zebranych gości oraz przedstawił harmonogram debaty. Następnie policjant Ruchu Drogowego KPP Świdnik omówił z jakimi najczęściej zagrożeniami na drodze spotykają się seniorzy oraz jak im przeciwdziałać. W dalszej części policjantki omówiły metody działania oszustów oraz jak zachować się w celu uniknięcia stania się ofiarą przestępstwa. Wyjaśniono działanie platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

Gościem specjalnym debaty był Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta ze Świdnika Mateusz Grabowski. Przybliżył zebranym gościom mechanizmy działania podczas pokazów różnych produktów oraz podkreślał na co zwrócić uwagę, czego się wystrzegać i jak reagować w przypadku podpisania niekorzystnej umowy i do kogo zwrócić się o pomoc.

Kolejna część debaty to dyskusja. Zebrane osoby dziękowały prelegentom oraz przedstawiali problemy i zagadnienia, które skrupulatnie zostały zanotowane, aby po przeanalizowaniu podjąć odpowiednie działania.

Na koniec Komendant Powiatowy Policji w Świdniku insp. Grzegorz Hołub podsumował spotkanie, a zebrani goście otrzymali ulotki i odblaski.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button