AKTUALNOŚCI

Wicestarosta asystentem społecznym teścia

Jak podaje gazeta „Rzeczpospolita” asystentami społecznymi polityka Konfederacji, a obecnie posła na sejm, Janusza Korwin- Mikke zostali jego żona, córka i zięć czyli wicestarosta powiatu świdnickiego Bartłomiej Pejo.

Od kilku lat jest prezesem regionu lubelskiego partii KORWiN (Wolność). Mężem, córki Janusza Korwin-Mikke- Korynny, został w 2016 roku. W 2018 roku kolejny raz dostał się do Rady Powiatu w Świdniku startując z drugiego miejsca z list Prawa i Sprawiedliwość, w tym samym roku został również wicestarostą powiatu świdnickiego. Bez sukcesów za to kandydował w 2019 roku do Parlamentu Europejskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy oraz na posła z Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość. Teraz jednak, dzięki funkcji zaproponowanej przez teścia, Bartłomiej Pejo w sejmie jednak będzie. Nie jako poseł, ale jako asystent społeczny Janusza Korwin- Mikke.

zdj z kampanii wyborczej do Sejmu w 2019 roku

Kim jest asystent społeczny?

„Zadania związane z wykonywaniem przez posła mandatu w terenie mogą realizować osoby niebędące pracownikami biura poselskiego, tzw. asystenci społeczni. Asystenci społeczni działają z upoważnienia i w zakresie ustalonym przez posła, wykonując zlecone przez posłów zadania nieodpłatnie.”– można przeczytać w poradniku posła pracodawcy umieszczonym na sejmowe stronie internetowej.

– Chodzi o to, by mieli wstęp do Sejmu, i tyle (…). Pieniędzy za to nie biorą, więc o co chodzi? Czy dziennikarze nie mają się już czego czepiać? – powiedział „Rzeczpospolitej” Janusz Korwin-Mikke (link do artykułu). Dodał również, że postawił na członków rodziny, bo współpracują z nim od lat.

reklama reklama

I faktycznie, jak analizuje „Rzeczpospolita”, członkowie rodziny posła Janusza Korwin-Mikke często goszczą jako kandydaci na listach wyborczych. Pełnią również funkcję w jego sztabach czy ugrupowaniach. Mianowanie asystentami społecznymi żony, córki oraz zięcia wydaje się więc być w przypadku tego posła naturalnym ruchem.

Przypomnijmy jednak, że Bartłomiej Pejo pełni bardzo odpowiedzialną funkcję w powiecie świnickim. Jest wicestarostą i członkiem zarządu powiatu, któremu podlegają trzy wydziały: Komunikacji i Transportu, Infrastruktury Drogowej oraz Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Miejmy więc nadzieję, że objęcie nowej funkcji w sejmie czyli asystenta społecznego, w żadnym wypadku nie będzie kolidować z obowiązkami służbowymi w powiecie świdnickim.

Reklama
zdj. sesja Rady Powiatu

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button