AKTUALNOŚCI

Świdnik: bili 21-latka, bo chcieli pieniędzy

W minioną niedzielę, tuż przed północą, świdniccy policjanci otrzymali informację, że przy jednym ze sklepów na ul. Kosynierów w Świdniku, doszło do nieporozumień pomiędzy młodymi mężczyznami. Na miejscu okazało się, że 21 – letni mieszkaniec Świdnika został zaatakowany przez innych dwóch mężczyzn. Napastnicy bijąc pokrzywdzonego po ciele, żądali pieniędzy. Z uwagi na samoobronną postawę 21-latka i fakt zbliżających się policjantów, sprawcy rzucili się do ucieczki. Nie zdołali odebrać pieniędzy pokrzywdzonemu.

W bezpośrednim pościgu funkcjonariusze zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 23-letni świdniczanin. Mężczyzna w areszcie spędzi najbliższe trzy miesiące. Drugi z nich zdołał uciec. Długo nie pocieszył się wolnością. Policjanci ustalili jego dane personalne i miejsce przebywania.

24-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania, we wtorek został zatrzymany. Wtedy też okazało się, że jest poszukiwany dwoma listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 20 miesięcy. Również trafił do aresztu. Pokrzywdzony 21-latek nie odniósł poważniejszych obrażeń ciała. Stan jego zdrowia nie wymagał interwencji służby medycznej.

Policjanci ustalają teraz okoliczności zdarzenia. Za usiłowanie rozboju zgodnie z obowiązującym prawem sprawcy może grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button