KOLEJNE SPARINGI PRZED FUTBOLOWYM SEZONEM

Dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk, przygotowujące się do nowego sezonu w III lidze, wzięły udział w towarzyskim trójmeczu, który w minioną sobotę 15 sierpnia odbył się w Sitnie. Podopieczne trenera Dariusza Kosika zmierzyły się tam z wymagającymi rywalkami. Oprócz gospodyń z II-ligowego Potoku Sitno rozegrały także mecz (2 x 25 minut) z I-ligową Koroną Łaszczów.
kosik
Sprawdzian, pomimo braku kilku zawodniczek uważam za bardzo pożyteczny. Co prawda przegraliśmy oba mecze, ale nie wyniki na tym etapie przygotowań są dla nas najważniejsze. W pierwszym spotkaniu do przerwy przegrywaliśmy z Koroną 0:3. Po zmianie stron potrafiliśmy strzelić rywalkom gola nie tracąc już żadnego. Do siatki pierwszoligowca piłkę skierowała Maja Dąbrowska. W potyczce z Potokiem przez większą część meczu byliśmy stroną przeważającą. Do przerwy był remis 1:1, a bramkę dla Wierzchowisk strzeliła Amanda Wasilewska. Po zmianie stron, pomimo kilku dogodnych okazji nie udało się nam zdobyć kolejnych goli. W najbliższy czwartek 20 sierpnia o godz. 20.00 na bocznym boisku lubelskiej Areny zagramy z I-ligowym Widokiem. Będzie to dla nas kolejny dobry sprawdzian formy przed inauguracją ligi zaplanowaną na ostatni weekend sierpnia – przyznał szkoleniowiec naszych dziewcząt, Dariusz Kosik.
LKS Wierzchowiska w Sitnie wystąpiły w składzie: Aleksandra Mańko, Sylwia Augustyniak, Marlena Kołtun, Natalia Flis, Katarzyna Zaborek, Teresa Skupińska, Maja Dąbrowska, Weronika Fabian, Natalia Szczygieł, Anna Siczek, Amanda Wasilewska oraz Agata Kubajka, Daria Wosiak.
* * *
logo LKS Biskupice
Kolejny mecz sparingowy rozegrała B klasowa drużyna LKS Biskupice. Tym razem zawodnicy trenera Arkadiusza Pawłowskiego rywalizowali w Milejowie z juniorami starszymi tamtejszego Tura wygrywając 4:2 (1:1, 3:0, 0:1). Mecz rozgrywano systemem 3 x 30 minut. Bramki dla drużyny z Biskupic zdobyli: Dawid Zawada, Mateusz Czarnota, Rafał Korchut i Jarosław Pietraś.
LKS Biskupice: Łukasz Szulc, Marcin Głażewski, Sebastian Zawada, Grzegorz Krysa, Kamil Stasicki, Adam Siudziak, Daniel Kociuba, Dawid Zawada, Tomasz Wyka, Krzysztof Czułczyński, Mateusz Czarnota, Jarosław Pietraś, Rafał Korchut, Łukasz Fidecki i Damian Kowalski.
* * *
Przygotowująca się do powrotu po pięciu latach do ligowej piłki LKS Perła Mełgiew rozegrała wczoraj mecz kontrolny na boisku swojego przyszłego rywala z grupy II klasy B. Świdniczanka Świdnik Mały pokonała mełgwian 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Mecz rozgrywano systemem 3 x 30 minut. Bramki dla drużyny trenera Pawła Walczaka zdobywali: Adam Kosior 2 (jedna z rzutu karnego), Mateusz Warda, Mateusz Skowronek.
Świdniczanka: Maciej Łukawski, Łukasz Gąbka, Mateusz Warda, Tadeusz Jakubas, Łukasz Masłowski, zawodnik testowany, Patryk Małoń, Michał Romanowski, Adam Flis, Mateusz Skowronek, Adam Kosior.
Perła: Przemysław Zieliński, Mateusz Wawszczak, Sebastian Gołąb, Kamil Mosak, Rafał Porębski, Adam Gajowiak, Rafał Derkacz, Andrzej Spodar, Kamil Dyzma, Tomasz Korona, Kamil Piłat oraz Przemysław Kozioł, Sebastian Skoczylas, Artur Długosz, Mateusz Szajduk.