EDUKACJA

Rozmawiali o dopalaczach, ale nie tylko

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zorganizowali w ubiegłym tygodniu debatę ewaluacyjną pod nazwą „Zagrożenia wynikające z zażywania narkotyków i dopalaczy”. Spotkanie odbyło się na sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, a odbiorcami była głównie ucząca się młodzież.

Debata była przede wszystkim okazją do podsumowania działań policjantów związanych z przekazanymi problemami podczas debaty społecznej jaka miała miejsce w czerwcu br. Policjanci podsumowali swoje działania takie jak realizacja programów profilaktycznych w zakresie ruchu drogowego, realizacja spotkań z młodzieżą oraz rodzicami, jak również zakres współpracy Policji z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Świdniku w temacie dopalaczy.

Funkcjonariusze zapoznali uczestników z „Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa”, która służy jako narzędzie diagnozujące zagrożenia społeczne. Policjanci przypomnieli również o aplikacji  „Moja Komenda” – pierwszym mobilnym przewodniku po polskich jednostkach Policji, dzięki której można w prosty sposób odnaleźć najbliższą jednostkę, sprawdzić jak najszybciej do niej trafić i nawiązać kontakt ze swoim dzielnicowym.

Funkcjonariusze zgodnie z jednym ze zgłoszonych postulatów poruszyli również tematy związane z bezpieczeństwem młodzieży jako uczestników ruchu drogowego oraz odpowiedzialności zdrowotnej oraz prawnej zażywania narkotyków i dopalaczy.

Na koniec od uczestników zebrano wnioski zgłoszone w trakcie dyskusji, które zostaną wykorzystane w ramach dalszej współpracy policjantów ze społeczeństwem, jak również wręczono uczestnikom odblaski.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close