AKTUALNOŚCI

Włamywacz już w areszcie

Do 15 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który włamał się do budynku gospodarczego i domku letniskowego. Łupem włamywacza „recydywisty” padły elektronarzędzia i przedmioty ogrodnicze o łącznej wartości 3000 zł.

Pod koniec ubiegłego tygodnia świdnicka komenda została powiadomiona o kradzieży z włamaniem na terenie gminy Piaski. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego. Policjanci ustalili osobę, która mogła być odpowiedzialna za ten czyn. Okazało się, że jest to 24-letni mieszkaniec gminy Piaski. Mężczyzna został zatrzymany w Lublinie. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Mężczyzna przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Działał w warunkach recydywy.

Wczoraj policjanci doprowadzili 24-latka do sądu z wnioskiem Prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do niego i 24-latek w areszcie spędzi najbliższe 3 miesiące. W związku z tym, że działał w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close