AKTUALNOŚCI

Lotnisko obchodzi urodziny

Dokładnie 17 grudnia 2012 roku przed godz. 8.00 rano, na świdnickim lotnisku wylądował An-26 lubelskiego przedsiębiorstwa lotniczego Exin. Potem z Warszawy przyleciał samolot czarterowych linii Enter Air. A pierwszym samolotem rejsowym był Boeing 737-800 Ryanair.

Ponad 2,2 mln podróżnych skorzystało przez ostatnie 7 lat z Portu Lotniczego Lublin. Loty oferowało kilkunastu przewoźników: Wizzair, Rynair, PLL LOT, BMI Regional, Small Planet, Eurolot, Bravo Airways, Lufthansa, Carpatair, Travel Service, Enter Air, TUI fly i easyJet.

Port Lotniczy Lublin to jeden z większych pracodawców w regionie, który obecnie zatrudnia 235 pracowników. Dodatkowo, na terenie lotniska powstało około 220 dodatkowych miejsc pracy związanych z działalnością operacyjną.

„Port Lotniczy Lublin na stałe wpisał się w krajobraz gospodarczy naszego województwa. Lotnisko otworzyło możliwości dla wielu firm produkcyjnych i handlowych w województwie lubelskim. Wpłynęło też znacząco na komfort podróżowania mieszkańców regionu. Siódmy rok naszej działalności kończymy wprawdzie spadkiem ilości odprawianych pasażerów, ale jest on kontrolowany. To konsekwencja, podjętej przez linie Wizz Air dwa lata temu, decyzji o ograniczeniu oferowania i zamknięciu bazy operacyjnej w Lublinie” – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close