AKTUALNOŚCI

Pełne obłożenie w hotelach dla psów

Co zrobić z pupilem, gdy wyjeżdżamy na święta i nie mamy możliwości zabrać go ze sobą? Najlepiej znaleźć mu opiekę zastępczą wśród znajomych czy sąsiadów albo… zapewnić hotel. Ta ostatnia opcja wymaga jednak zaplanowania pobytu z dużym wyprzedzeniem. Ci, którzy dopiero teraz szukają takiego lokum, mogą się zawieść.

– Już od dawna mamy komplet. Rezerwacje na święta mieliśmy we wrześniu i w październiku – słyszymy w jednym z hoteli dla psów w Lublinie – W okresie świątecznym i wakacyjnym co roku mamy pełne obłożenie. Głównie duże i średnie pieski, ale zdarzają się też koty. Większość naszych klientów wyjeżdża na święta za granicę i zostawiają pieski na tydzień, do dwóch – dodaje pracownik hotelu.

Z roku na rok zainteresowanie takim rozwiązaniem jest większe. W naszym regionie działa kilka wyspecjalizowanych placówek, które zajmują się usługami hotelowymi dla zwierząt. Zapewniają profesjonalną opiekę, zwykle również medyczną. Ceny za dobę wahają się od 20 nawet do 100 zł w zależności od wielkości zwierzaka i dodatkowych usług.

Hotele dla psów możemy podzielić na domowe i takie, w których psy mają swoje kojce/pokoje. W hotelikach domowych psy mieszkają z właścicielami i towarzyszą im w codziennym życiu. Drugim rodzajem są te, w których psy mają swoje pokoje oraz wybiegi, na których mogą przebywać osobno albo w grupie innych psów.

Który wybrać?

reklama reklama

Jeśli nasz pies przyzwyczajony jest do przebywania w mieszkaniu i do ciągłego kontaktu z ludźmi to hotelik domowy będzie dla niego lepszy, ale są też psy, które przebywają głównie na dworze i nie są przyzwyczajone do życia w mieszkaniu. Najlepiej więc szukać miejsca, w którym warunki przypominają zwierzęciu te, jakie ma na co dzień.

Aby pozostawić psa w hotelu, niezbędna jest książeczka z aktualnymi szczepieniami. Należy również dostarczyć jego ulubione zabawki, smycz, obrożę i kaganiec. Pokarm dla zwierząt na cały okres ich pobytu musimy z reguły zapewnić samodzielnie. Warto taką opcję przemyśleć przed kolejnym wyjazdem. Oto kilka adresów:

„Bajka” ul. Turystyczna 132 lublin, „Sabio Perro” Choiny 35 Rybczewice, „POKER” – ul. J. Kasprowicza 9 Lublin, „Psi hotel” Jabłonna Druga 11m, Jabłonna, Hotel dla zwierząt Ciecierzyn 80A, Lubelskie Centrum Małych Zwierząt ul. Stefczyka 11, Lublin.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button