ŻYCIE I STYL

Jak wytrzymać z rodziną w święta?

W reklamach telewizyjnych wszystkie rodziny w święta są uśmiechnięte, absolutnie nikt się nie kłóci. Niestety, w życiu bywa inaczej. Czy można uniknąć konfliktów? Można się starać 🙂

Podstawa to dobre nastawienie. Przed wspólnym spotkaniem warto ustalić sobie w myślach, że nie damy się sprowokować i zgasimy w zarodku wszelkie sytuacje potencjalnie „niebezpieczne”

Przede wszystkim unikamy tematów takich jak:

-religia

-polityka

-zasadność czyjejś diety

reklama reklama

-tematy matrymonialne oraz związane z planowaniem rodziny

Darujmy sobie pytania: „Kiedy się ożenisz? ”„Czy doczekamy się jeszcze wnuków? ”„Obronisz w końcu tę magisterkę?”„ Masz już jakiegoś narzeczonego czy dalej sama?”

Lepiej chyba już po prostu zwykłe „Co słychać?” A jak reagować na kłopotliwe lub nietaktowne zaczepki? Najlepiej zgrabnie zmienić temat odpowiadając pytaniem na pytanie, np. – Kiedy wreszcie ślub? – Oo, nie wiemy, a jak tam u cioci ze zdrowiem, lepiej?

Zamiast robić głupie miny i obmyślać strategię wojenną, warto zakopać topór i ugryźć się w język, gdy przyjdzie nam ochota na uszczypliwy komentarz. Kiedyś wstrzymywano działania wojenne na czas igrzysk olimpijskich, więc prawdopodobnie damy radę nie walczyć ze sobą w te kilka dni w roku.

Zbyt długie siedzenie przy stole i objadanie się? Przewietrzmy atmosferę… Lepiej raz dziennie odejść od stołu, ubrać kurtkę i wyjść na dłuższy spacer.

Ta rada dotyczy głównie pań. Pamiętajcie, nie było w historii przypadku, aby zawalił się świat przez to, że na wigilijnym stole było o jedną czy dwie potrawy za mało. Czasem coś nie wyjdzie, nie urośnie, przypali się, albo wyjdzie całkiem „niezjadliwe”. Nie szkodzi. I tak co roku wychodzi na to, że jedzenia jest stanowczo za dużo.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama