AKTUALNOŚCI

Życzenia od forum przedsiębiorców „Front Robót”

Drodzy, coraz liczniejsi Czytelnicy „Frontu Robót”,

Boże Narodzenie jest czasem refleksji o przeszłości i czasem życzeń na przyszłość. Niektórzy mówią, że ta rocznica jest zdarzeniem „magicznym”. Oczywiście w Betlejem żadnej magii nie było, pojawiły się natomiast podstawy chrześcijaństwa, w którym wszyscy potem wyrośliśmy. Chrześcijaństwa, za pomocą którego próbujemy sobie porządkować życie. Chrześcijaństwa, które formatuje społeczną organizację także naszego miasta i naszej gminy. Te niematerialne dary, jakie przynosi na świat pojawienie się Chrystusa, w tradycji ludowej często przekształcają się w całkiem konkretne prezenty pod choinką. Staramy się być dobrzy (grzeczni), żeby przynajmniej część tych darów dostać. A niegrzeczni dostają trzy rózgi…

W Świdniku mieszkańcy na Boże Narodzenie dostali niedawno od lokalnych władz już dwie rózgi: podniesienie podatków od nieruchomości oraz podniesienie opłat za wywóz śmieci. Czy w budżecie miasta pojawi się jeszcze jakaś trzecia rózga? Czym zasłużyliśmy na takie „prezenty”? Czy nie była to przypadkiem kara za niemądre głosowania w niedawnych samorządowych wyborach?

Ta refleksja o przeszłości nie jest budująca. Jeśli jest prawdziwa, to trzeba się poprawić. Lepiej zatem skupmy się na życzeniach na przyszłość. Chcieliśmy Wam więc życzyć mądrego zarządzania gminą i miastem, rozsądnych i dalekowzrocznych rad radnych miejskich i powiatowych oraz starosty i burmistrza generujących przyjazną wizję gminy i miasta. A Bożego Narodzenia – w ciepłej rodzinnej atmosferze, bez fałszywej „magii” na pokaz.

Wesołych Świąt! Zespół „Front Robót” Boże Narodzenie 2019

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close