AKTUALNOŚCI

Dołączcie do Orszaku Trzech Króli

Polski Orszak Trzech Króli zaliczany jest do największych ulicznych jasełek na świecie! Po raz pierwszy odbył się w Warszawie w 2009 roku. Polski pomysł został podchwycony przez inne kraje. W ostatnich latach do wspólnej organizacji Orszaku dołącza się ok. 100 nowych miejscowości rocznie. Można je zobaczyć na ulicach większych i mniejszych miejscowości.

6 stycznia, w dzień Objawienia Pańskiego uroczystości przyświecać będzie hasło „Cuda, cuda ogłaszają!”

Świdnik

Zbiórka na placu Konstytucji 3 maja o godzinie 14.00. Stamtąd uczestnicy przejdą do kościoła p.w. NMP Matki Kościoła. Organizator – Stowarzyszenie Wspólnota Świdnicka zapraszają mieszkańców do udziału w orszaku oraz do przebrania się w stroje anielskie.

Uczestnicy obejrzą scenki, które zaplanowano na placu przed Galerią Venus i przed kościołem. Najmłodsi będą mogli liczyć na słodkie upominki. Będą też mogli wziąć udział w konkursie plastycznym p.n. „Anieli grają, króle witają”.

Mełgiew

reklama reklama

6 stycznia mieszkańcy Gminy Mełgiew, jak co roku, także dołączą do Orszaku. Zbiórka o godzinie 11:30 przy budynku Urzędu Gminy, skąd mieszkańcy wyruszą w drogę do Kościoła Parafialnego p.w. Św. Wita. Każdy może przyłączyć się do orszaku, stając się aktywnym uczestnikiem wydarzenia.

Organizatorzy zachęcają wszystkich, szczególnie dzieci, aby ubrani w barwne stroje wyruszyli w świątecznym korowodzie przy śpiewie kolęd.

Piaski

Przedszkole Małych Odkrywców i Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach również zapraszają całe rodziny na orszak pod hasłem Cuda, cuda ogłaszają. Barwny przemarsz rusza tuż po Mszy Świętej o godz. 12.00.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close