AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę

Pierwszy Finał WOŚP odbył się w 1993 roku. Zebrano wtedy ponad 1,5 mln dolarów, co przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Tematem Finału były choroby serca najmłodszych pacjentów. Dzięki zebranym pieniądzom Jerzy Owsiak, z później założoną Fundacją, mógł zakupić potrzebny sprzęt, nie tylko dla Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, ale także dla 10 oddziałów Kardiochirurgii Dziecięcej w całej Polsce.

W ubiegłorocznej akcji zebrano w sumie prawie 176 mln zł. W 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 12 stycznia cała Polska zbierać będzie środki na zakup nowoczesnych urządzeń dla ratowania życia dzieci, potrzebujących różnego rodzaju operacji.

„27 Finałów WOŚP miało ogromy wpływ na to, jak doskonale wyposażona jest polska medycyna dziecięca. Wiemy jednak, że tak jak cały system opieki zdrowotnej w Polsce, również oddziały dziecięce borykają się dziś z ogromnymi problemami w codziennym funkcjonowaniu. Na niewiele z tych bolączek mamy jako organizacja pozarządowa wpływ. Nie zapewnimy środków na pensje dla lekarzy, nie zorganizujemy ich szkoleń, nie sprawimy, że warunki pracy w Polsce staną się konkurencyjne wobec innych krajów Unii Europejskiej. Możemy jednak pomóc w tym, w czym jesteśmy najlepsi(…)”– mówi Lidia Owsiak, członek zarządu i dyrektor ds. medycznych WOŚP.

Mieszkańcy naszego powiatu także, jak co roku, włączają się w ogólnopolską akcję.

Od rana w Piaskach kwestować będą dzieci z Piask, Bystrzejowic i Rybczewic. Atrakcji w ciągu dnia na pewno nie zabraknie. Rozpocznie je swoim koncertem gminna Orkiestra Dęta o godz. 9.30 w Miejskim Centrum Kultury. Obędzie się kiermasz ciast, rajd turystyczny czy parada samochodów terenowych ulicami Piask. Sprawdźcie szczegóły:

A tak w Piaskach było w ubiegłym roku:

reklama reklama

Świdnik

Na terenie całego miasta spotkamy 125 wolontariuszy z oznakowanymi legitymacjami oraz zaplombowanymi puszkami. Liczne atrakcje tego dnia odbędą się tradycyjnie, w Miejskim Ośrodku Kultury. Już od rana będą się w nim odbywały licytacje oraz występy artystyczne. Podczas aukcji będzie można wylicytować 100 gadżetów z logo WOŚP oraz cenne przedmioty, przekazane przez mieszkańców

MOK Świdnik – Program 28 Finał WOŚP

9:30 – 15:00 – BLOK TANECZNY

Świdnicki Zespół Baletowy, Teatr tańca Topaz i Topaz Mini, Mania Śpiewania, ZTL Leszczyniacy, ZTW Flex i Flex mini, Zumba i Zumba Family, Grupa Taneczna Jazz, Grupa Taneczna Flow, Seniority, Zespół FOUETTE, Ole Babki, Domino Jazz, ZTN Ambarass, Licytacje

15:00 -16:30 – BLOK SPORTOWY

Artakrobatyka, Taekwondo, Lubelska Federacja Karate, ZTN FUX, Licytacje

16:30 – 19:00 Licytacja Główna

19:00 – 20:30 – BLOK MUZYCZNY

BeFolk, The Backstage, SO3

Imprezy towarzyszące:

– Malowanie twarzy

– Dmuchany plac zabaw

– Ceramika

– Animacje dla dzieci

– Malowanie włosów

– Rękodzieło (10:00 – 15:00)

– Loteria fantowa

– Warsztaty wrotkarskie

– Okulary Viar

– Zdalnie sterowane samochody

– Muzeum Cebularza

– usługi kosmetyczne JOLIQUE

– Warsztaty taneczne

fot. MCK Piaski

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close