AKTUALNOŚCI

Uwaga na oszustów. Chcą wykorzystać szczytną akcję

Kilka dni temu w sieci pojawiły się strony podszywające się pod WOŚP. Chcą one wyłudzić pieniądze przy użyciu łudząco podobnej strony do oficjalnej. Krążą też tzw. łańcuszki „Bijemy rekord przesłanych serduszek”. Są niczym innym jak spamem. Policja przestrzega również kwestujących i darczyńców przed złodziejami i oszustami na ulicy.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy.

Jeśli podejrzewacie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, policja prosi o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza

Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

reklama reklama

Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu.

Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;

głównych ciągach komunikacyjnych;

miejscach dobrze oświetlonych;

miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;

miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji lub straży miejskich/gminnych. Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy.

źródło: KGP

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close