AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia i położył się do łóżka.

59-letni mieszkaniec gminy Piaski odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna spowodował kolizję z prawidłowo jadącym innym użytkownikiem drogi, po czym zostawił swój samochód i udał się pieszo do swojego miejsca zamieszkania. Kilkadziesiąt minut później policjanci zastali go leżącego w łóżku, a badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Wczoraj wieczorem tj. 14.01.2020, dyżurny świdnickiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze K-12 w rejonie Piask. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, iż w jadącego Oplem 32-latka z gminy Piaski uderzył czołowo kierowca Seata, który wyjechał z drogi serwisowej. Poszkodowany kierowca poinformował funkcjonariuszy, iż kierowca drugiego auta oddalił się pieszo przed ich przyjazdem. Policjanci poinformowani zostali również, iż świadek rozpoznał go jako jedną ze znanych mu osobiście osób, w związku z czym udali się niezwłocznie pod wskazany adres i zastali właściciela auta, który leżał w swoim łóżku. 59-latek nie był w stanie wyjaśnić w przekonywujący sposób okoliczności zaistniałego zdarzenia drogowego, a badanie trzeźwości wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a przed sądem odpowie on za kierowanie w stanie nietrzeźwości, stanowiące przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Odpowiadać będzie również dodatkowo za wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy opisanej kolizji nie doznali na szczęście poważniejszych obrażeń ciała.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close