KULTURA I ROZRYWKA

Film „Boże Ciało” nominowany do Oscara. Producent jest z naszego regionu

Film „Boże Ciało” został nominowany do Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”. Wiedzieliście, że jednym z producentów filmu jest mieszkaniec Gminy Mełgiew Leszek Bodzak, urodzony w Świdniku?

„Boże Ciało” to polski film obyczajowy z 2019 w reżyserii Jana Komasy, zrealizowany według scenariusza Mateusza Pacewicza. Światowa premiera filmu odbyła się 2 września 2019 w sekcji Venice Days na 76. MFF w Wenecji. Polska premiera odbyła się 11 października 2019.

Film został również zakwalifikowany do sekcji Contemporary World Cinema na 44. MFF w Toronto.

Leszek Bodzak to pasjonat kina, producent m.in. „Carte blanche”, „Ostatniej rodziny” czy „Ciemno, prawie noc”. Początkowo produkował filmy dokumentalne. To założyciel studia producenckiego Aurum Film, z wykształcenia prawnik, ma 41 lat.

Za „Carte Blanche” Leszek Bodzak otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Producencki ufundowaną przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych, jest laureatem Złotych Lwów 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego producenta na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym za film „Ostatnia Rodzina”.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close