AKTUALNOŚCI

Polska podzielona na strefy?

Wielu mieszkańców naszego powiatu było zaskoczonych zdjęciami, jakie wczoraj pojawiły się w internecie. Na jednym z nich przy ulicy Krępieckiej widnieje tablica „Świdnik” a przy niej kolejna, informująca o „strefie wolnej od LGBT”.

Okazało się, że fotografia jest częścią happeningu, a żółta tablica została umieszczona jedynie do zdjęcia.

„Strefy Wolne od LGBT stały się faktem. Czas ruszyć w Polskę i sfotografować ludzi, którzy żyją, mieszkają i pochodzą ze stref, których jest już kilkadziesiąt w Polsce. Duże stalowe znaki, które w symboliczny sposób przymocowałem pod nazwami miejscowości to odpowiedź na symboliczne stanowiska gmin i powiatów. Cel? Pokazać osoby, których dotyczą, prawdziwych ludzi, których radni tak bardzo się boją. Pojadę do 36 miejscowości aby pokazać wam, że jesteśmy!” – pisze na swoim profilu facebook aktywista Bartosz Staszewski, inicjator akcji, który chce pokazać, że samorządy dyskryminują mniejszości seksualne.

Celem happeningu ma być oznaczanie i pokazywanie w sieci wszystkich miast i gmin, które przyjęły kontrowersyjne uchwały, potępiające tzw. ideologię LGBT, sprzeciwiające się „homopropagandzie”.

Podobne zdjęcia wykonano również przy wjazdach do Puław, Końskowoli i Niedrzwicy Dużej.

Przypomnijmy, że Świdnik był jednym z pierwszych miast, w których przyjęto stanowisko w sprawie ideologii LGBT. W maju ubiegłego roku wojewoda lubelski Przemysław Czarnek odznaczył samorządy medalem wojewody lubelskiego „za podjęte działania w celu ochrony instytucji rodziny przed zagrożeniami ze strony destrukcyjnych ideologii, poprzez włączenie się w akcję ‚Samorząd wolny od ideologii LGBT’.

reklama reklama

Wśród odznaczonych samorządów znalazły się: Sejmik Województwa Lubelskiego, Powiat Świdnicki, Powiat Rycki, Miasto Świdnik, Miasto Ostrów Lubelski, Miasto Urzędów, Gmina Mełgiew, Gmina Zakrzówek i Gmina Wilkołaz.

fot.:Bart Staszewski – aktywista

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close