AKTUALNOŚCI

Prowadził bez „prawka”

Wczoraj świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Peugeota. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu ono zatrzymane z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Ok. godz. 14.00 policjanci ze świdnickiego patrolu zatrzymali 41-letniego mieszkańca Świdnika, który w grudniu ubiegłego roku jadąc samochodem w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku, gdy kierowca przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, traci prawo jazdy na trzy miesiące. Dokument zatrzymuje policjant w czasie kontroli drogowej. Prawo jazdy trafia później do starostwa powiatowego i tam jest formalnie zatrzymywane.

Za pierwszym razem prawo jazdy zatrzymywane jest na trzy miesiące. W przypadku gdy mimo zatrzymanego dokumentu kierowca wsiądzie za kierownicę i zostanie zatrzymany, okres przedłuża się do pół roku. Trzecie takie przewinienie kończy się utratą prawa jazdy i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close