SPORT

Trzecia edycja zawodów „Śmigło CX” za nami. Kto okazał się najlepszy?

Głównym organizatorem zawodów „Śmigło CX” jest Fundacja Wuefista Triathlonista, a sama impreza to cykl zawodów skierowanych do osób lubiących zarówno jeździć na rowerze jak i rywalizować. Wszystko oczywiście w formie dobrej zabawy. Jak podkreślają pomysłodawcy: „Głównym założeniem imprezy jest propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, upowszechnianie kolarstwa przełajowego jako wszechstronnej formy ruchu oraz promocja Miasta Świdnik i Powiatu Świdnickiego.” I tak właśnie było podczas trzeciej już edycji tej sportowej imprezy.

To była istna gratka dla miłośników sportów rowerowych.

„Śmigło CX” było pierwszą tego typu imprezą zorganizowaną na terenie Powiatu Świdnickiego na którą podczas trzech edycji przyjeżdżali zawodnicy z całej Polski. Uczestnicy mieli za zadanie pokonać jak największą liczbę okrążeń w czasie jednej godziny. Najlepszy wynik wyznaczał lider i to do jego osiągnięć byli porównywani inni rywale, przy czym każdy mógł przejechać inną liczbę okrążeń.

W zawodach mógł wziąć udział każdy, kto posiada rower przełajowy, gravelowy, MTB lub inny dostosowany do jazdy po bezdrożach. W każdej z trzech edycji imprezy mogło wystartować maksymalnie 50 uczestników. Limit miejsc wynikał wyłącznie z kwestii zapewnienia bezpieczeństwa zawodnikom na trasie. Organizując „Śmigło CX” Fundacja Wuefista Triathlonista chciała przede wszystkim zintegrować środowisko kolarskie/rowerowe, a także zachęcić lokalną społeczność do innych form aktywnego spędzania czasu.

A tak III edycja zawodów prezentowała się w obiektywie Krzysztofa Osiora. Więcej zdjęć można znaleźć na stronie fundacji oraz pod tym linkiem

Słowo o organizatorach

Zanim jednak zapoznamy się z wynikami wszystkich trzech edycji. Warto poznać osoby, które włożyły wiele serca i wysiłku w organizację zawodów. Jak możemy przeczytać na stronie Fundacji Wuefista Triathlonista , są to:

Piotr Usidus – Prezes Fundacji Wuefista Triathlonista, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Świdniku oraz triathlonista amator. Przemysław Czerwiński – Wiceprezes Fundacji, człowiek od papierkowej roboty a od roku również triathlonista amator. Rafał Vegereggae – jest medialną osobą startującą w zawodach przełajowych z wieloma sukcesami. Rafał prowadzi kanał na YouTube skupiający ponad 10 tysięcy widzów. Jego filmy cieszą się dużą popularnością w kolarskim świecie w całej Polsce i poza jej granicami. Monika Piskorowska – nasz człowiek, koordynator wolontariuszy podczas zawodów i nie tylko. Człowiek od zadań specjalnych a na co dzień nauczyciel matematyki w szkole podstawowej w Lublinie.

reklama reklama

I edycja zawodów „Śmigło CX” – 27 października 2019 r.

Odbyła się na terenach zielonych przy ulicy Krępieckiej, na których kiedyś znajdowało się wysypisko śmieci. Pętla licząca około 1200 m była pokonywana przez zawodników około 10 razy, w czasie nie dłuższym niż 1 godzina. W zawodach wzięło udział 40 zawodników. Trasa zawodów była bardzo wymagająca. Oprócz nierównego podłoża, które znacznie utrudniało jazdę, na uczestników czekały również strome zjazdy i niełatwe podjazdy. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

PRZEŁAJE I GRAVELE

MĘŻCZYŹNI                                                     KOBIETY

I miejsce – Stanisław Pyrka                        I miejsce – Dominika Cybulska

II miejsce – Marcin Szewczyk                   II miejsce – Anna Żarnicka

III miejsce – Bartłomiej Oświt

MTB  MĘŻCZYŹNI

I miejsce – Błażej Jakóbowski II miejsce –Błażej Janota III miejsce –Piotr Czachor

II EDYCJA ZAWODÓW „Śmigło CX”- 30 listopada 2019 r.

W tej edycji zawodnicy spróbowali swoich sił w Centrum Miasta, na terenie zielonym pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 5, a ulicą Wyszyńskiego. Wystartowało w niej łącznie 45 zawodników. Tym razem trasa zawodów była płaska, bez żadnych stromych zjazdów i podjazdów. Na trasie na czekały jednak przeszkody, które można było pokonać wyłącznie z „rowerem na ramieniu”. Pętla wynosiła około 1700 i zawodnicy pokonywali ją około 11 razy. Wyniki przedstawiały się następująco:

PRZEŁAJE I GRAVELE

MĘŻCZYŹNI                                                                   KOBIETY

I miejsce – Grzegorz Mazur                        I miejsce – Maja Cieśla

II miejsce –  Stanisław Pyrka                     II miejsce – Wiktoria Ciesielczuk

III miejsce – Rafał Vegereggae                  III miejsce – Dominika Cybulska

MTB

MĘŻCZYŹNI                                                                                             KOBIETY

I miejsce – Robert Sawa                                 I miejsce – Magdalena Wasil

II miejsce – Paweł Siatecki                           II miejsce – Magda Zmysłowska

III miejsce – Piotr Czachor

III FINAŁOWA EDYCJA „Śmigło CX” – 26 stycznia 2020 r.

Podobnie jak II odbyła się ona w Centrum Miasta, na terenie zielonym pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 5, a ulicą Wyszyńskiego. Na trasie spotkało się 32 zawodników, aby dać z siebie z wszystko podczas ostatniej już organizowanej w tym cyklu imprezy. Pętlę wynoszącą około 1700 m zawodnicy pokonali około 10 razy. Dodatkową atrakcją (utrudnieniem) było włączenie schodów do trasy zawodów. W finale zwyciężyli:

PRZEŁAJE I GRAVELE

MĘŻCZYŹNI                                                                                              KOBIETY

I miejsce – Marcin Szewczyk                       I miejsce – Wiktoria Ciesielczuk

II miejsce –  Kamil Tanikowski                                               

 III miejsce – Sebastian Brygoła                                        

MTB

MĘŻCZYŹNI                                                                                               KOBIETY

I miejsce – Błażej Jakóbowski                        I miejsce – Dominika Cybulska

II miejsce – Robert Sawa                               II miejsce – Magda Zmysłowska

III miejsce – Jarosław Trujnara                  III miejsce – Magdalena Wasil

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close