AKTUALNOŚCI

„Po 30 latach służby dobrze jest odejść na emeryturę.”- szykują się zmiany w KPP w Świdniku

Podczas sesji Rady Powiatu w Świdniku, która miała miejsce we wtorek 29 stycznia b.r, Komendant Powiatowy Policji w Świdniku  insp. Grzegorz Hołub za wieloletnią służbę i działalność na rzecz mieszkańców powiatu otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Powiatu Świdnickiego”. Przy okazji komendant poinformował, że postanowił pożegnać się ze służbą w szeregach policji i odejść na emeryturę.

„Czuję się zawodowo spełniony. To wyróżnienie traktuje również jako uznanie dla pracy formacji, którą kierowałem, bo tak naprawdę mojej zasługi w tym było niewiele. Ja po prostu starałem się zawsze ludziom nie przeszkadzać w pracy. Taką miałem dewizę.”- te słowa insp. Grzegorza Hołuba dotyczyły wyróżnienia jakie otrzymał za swoją dotychczasową pracę w świdnickiej policji. W kilku zdaniach odniósł się również do zaplanowanej emerytury:

„Mam nadzieję, że jestem najbardziej zadowoloną osobą tutaj dzisiaj na tej sali ponieważ naprawdę, po 30 latach służby, dobrze jest odejść na emeryturę. Z kolei mam również nadzieję, że zapisałem się tak w państwa pamięci, że trochę będzie może Wam żal, że już nie pełnię tej funkcji. Ale tak na poważnie to decyzja o przejściu na emeryturę jest trudną życiową decyzją. Nawet jeśli czeka się latami, żeby odpocząć i zająć się osobistymi sprawami (…).”

Ze służby dotychczasowy komendant odchodzi już niebawem, bo z dniem 3 lutego. Jak informuje rzecznik prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka:

„Do czasu powołania nowego komendanta, jego obowiązki będzie pełnić jego pierwszy zastępca, podinsp. Sławomir Kwiatkowski.”

Na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat personaliów osób ubiegających się o stanowisko po insp. Grzegorzu Hołubie. Ciężko również stwierdzić, ile czasu zajmie wyłonienie nowego komendanta KPP w Świdniku.

reklama reklama

Przypomnijmy, że Grzegorz Hołub funkcję komendanta KPP w Świdniku pełnił od lipca 2016 roku. Podczas wtorkowej sesji podziękował również za te i wcześniejsze lata współpracy:

„Większość swojej służby spędziłem w Świdniku. Starałem się robić wszystko dla dobra naszych mieszkańców i mam nadzieję, że tak będę zapamiętany. Za te dobre lata, naprawdę dobre lata, które spędziłem w Świdniku wszystkim Państwu – tym obecnym i nieobecnym na sali z którymi współpracowałem przez ten czas naprawdę dziękuję.”

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close