AKTUALNOŚCI

„Po 30 latach służby dobrze jest odejść na emeryturę.”- szykują się zmiany w KPP w Świdniku

Podczas sesji Rady Powiatu w Świdniku, która miała miejsce we wtorek 29 stycznia b.r, Komendant Powiatowy Policji w Świdniku  insp. Grzegorz Hołub za wieloletnią służbę i działalność na rzecz mieszkańców powiatu otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Powiatu Świdnickiego”. Przy okazji komendant poinformował, że postanowił pożegnać się ze służbą w szeregach policji i odejść na emeryturę.

„Czuję się zawodowo spełniony. To wyróżnienie traktuje również jako uznanie dla pracy formacji, którą kierowałem, bo tak naprawdę mojej zasługi w tym było niewiele. Ja po prostu starałem się zawsze ludziom nie przeszkadzać w pracy. Taką miałem dewizę.”- te słowa insp. Grzegorza Hołuba dotyczyły wyróżnienia jakie otrzymał za swoją dotychczasową pracę w świdnickiej policji. W kilku zdaniach odniósł się również do zaplanowanej emerytury:

„Mam nadzieję, że jestem najbardziej zadowoloną osobą tutaj dzisiaj na tej sali ponieważ naprawdę, po 30 latach służby, dobrze jest odejść na emeryturę. Z kolei mam również nadzieję, że zapisałem się tak w państwa pamięci, że trochę będzie może Wam żal, że już nie pełnię tej funkcji. Ale tak na poważnie to decyzja o przejściu na emeryturę jest trudną życiową decyzją. Nawet jeśli czeka się latami, żeby odpocząć i zająć się osobistymi sprawami (…).”

Ze służby dotychczasowy komendant odchodzi już niebawem, bo z dniem 3 lutego. Jak informuje rzecznik prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka:

„Do czasu powołania nowego komendanta, jego obowiązki będzie pełnić jego pierwszy zastępca, podinsp. Sławomir Kwiatkowski.”

Na chwilę obecną nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat personaliów osób ubiegających się o stanowisko po insp. Grzegorzu Hołubie. Ciężko również stwierdzić, ile czasu zajmie wyłonienie nowego komendanta KPP w Świdniku.

reklama reklama

Przypomnijmy, że Grzegorz Hołub funkcję komendanta KPP w Świdniku pełnił od lipca 2016 roku. Podczas wtorkowej sesji podziękował również za te i wcześniejsze lata współpracy:

„Większość swojej służby spędziłem w Świdniku. Starałem się robić wszystko dla dobra naszych mieszkańców i mam nadzieję, że tak będę zapamiętany. Za te dobre lata, naprawdę dobre lata, które spędziłem w Świdniku wszystkim Państwu – tym obecnym i nieobecnym na sali z którymi współpracowałem przez ten czas naprawdę dziękuję.”

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama