AKTUALNOŚCI

Bezmyślność czy złośliwość?

Nie wiadomo jeszcze jakie intencje przyświecały osobie, która swoim samochodem zniszczyła teren zielony znajdujący się przy rewitalizowanych obecnie ruinach XVIII-wiecznego zboru kalwińskiego w Piaskach zwanym „Kościelecem”. Sprawa została zgłoszona na policję.

„Serdecznie pozdrawiam” właściciela pickupa który urządził sobie tor do jazdy na terenie rewitalizowanego terenu „Kościelca”. Brak mi słów na totalną głupotę. Chciałem tylko poinformować, że nagranie zostało przekazane Policji!!”- taką całą sytuację skomentował na swoim profilu portalu społecznościowego burmistrz Piask Michał Cholewa. Wzburzenia zaistniałą sytuacją nie kryją również komentujący.

Dewastacja terenu wokół „Kościelca” miała miejsce 12 stycznia około godziny 17.00. Z kolei zgłoszenie o sprawie wpłynęło do komendy w Piaskach 23 stycznia. Jak informuje rzeczniczka prasowa KPP w Świdniku asp. Elwira Domaradzka:

” Do komendy w Piaskach zgłosił się mężczyzna, który złożył zeznanie w sprawie osoby, która samochodem wjechała na teren „Kościelca” i przejechała po uprawionej i obsianej trawą ziemi. Zniszczenia wyceniono na kwotę 500 zł.”

Obecnie policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Jeśli ktokolwiek posiada informację na temat tożsamości osoby, która kierowała tym samochodem lub był świadkiem tej sytuacji, proszony jest o kontakt z KP w Piaskach lub KPP w Świdniku.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close