AKTUALNOŚCI

Zanim ZUS udostępnił nowy kreator, oddał go w „ręce” lekarzy do testów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił lekarzom nowy kreator do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich. Jest prostszy i szybszy. Zmian oczekiwali sami lekarze. W woj. lubelskim średnio dziennie wpływa do ZUS ok. 3 tysięcy e-zwolnień.

ZUS udostępnił nowy kreator wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA). Opinie lekarzy testujących narzędzie są pozytywne.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował nowy kreator do wystawiania e-zwolnień na swojej Platformie Usług Elektronicznych. Wszystkie ważne informacje i pola do wypełnienia znajdują się na jednej stronie. Dodatkowo, lekarz ma wygodny podgląd do listy wcześniejszych zwolnień, jakie otrzymał pacjent w ostatnich miesiącach. ZUS zachęca do sprawdzenia nowego narzędzia, w którym wykonuje się mniej czynności, żeby wystawić e-zwolnienie. W okresie przejściowym lekarze mogą też korzystać z poprzedniego kreatora.

Na PUE ZUS pojawiły się również inne nowe funkcje, które mają ułatwić pracę medykom. Teraz lekarz może zarządzać listą placówek medycznych, dla których jego asystent ma uprawnienia do wystawiania e-ZLA. Na każdym etapie wprowadzania e-zwolnienia może też zmienić wskazane wcześniej miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych.

Wszystkie zmiany przeprowadzono na podstawie spostrzeżeń lekarzy, którzy na co dzień wystawiają elektroniczne zwolnienia. Zanim Zakład udostępnił nowy kreator, oddał go w „ręce” lekarzy do testów. Narzędzie otrzymało bardzo dobre opinie.

Od grudnia 2018 roku elektroniczne zwolnienia lekarskie całkowicie zastąpiły papierowe druki. W województwie lubelskim lekarze wystawiają średnio prawie 3 tys. e-zwolnień dziennie.

reklama reklama

ZUS Lublin

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close