AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwy i bez uprawnień spowodował kolizję

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał sprawca kolizji drogowej, do której doszło wczoraj w miejscowości Krępiec. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Wczoraj o godz. 13:30 dyżurny świdnickiej policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w Krępicu. Natychmiast na miejsce skierowano patrol policji. Interweniowała też straż pożarna i pogotowie.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem marki Peugeot 23-letni mieszkaniec Świdnika na skrzyżowaniu ulic Szkolnej ze Spacerową nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 48-letniemu mieszkańcowi gminy Wólka, który kierował pojazdem marki Opel.

Okazało się, że 23-latek jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Żadnemu z uczestników zdarzenia nic się nie stało.

Teraz policjanci będą wyjaśniać dokładne okoliczności zdarzenia. 23-latkowi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Będzie również odpowiadał za wykroczenia: jazdę bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button