AKTUALNOŚCI

„Jeziorko” w mieście?

Po ostatnich opadach deszczu przy wjeździe do garaży na ul. Kusocińskiego, na przeciwko stacji Orlen powstała olbrzymia kałuża. Użytkownicy obawiają się, że jeśli jeszcze popada, woda zacznie spływać i zalewać ich garaże.

-To już jest jeziorko. Po przejechaniu przez tę wodę, nie dość, że samochód jest brudny, to potem woda skapuje w garażu na posadzkę. Mało tego, jest bardzo niebezpiecznie, bo samochody omijają wodę gwałtownie i dochodzi do groźnych sytuacji na drodze – opisuje jeden z właścicieli garaży przy ul. Kusocińskiego – To niewielki odcinek, który nie był remontowany i jest tak duża różnica w poziomie nawierzchni, że powstała niecka, w której zbiera się mnóstwo wody.

Z jednej strony wyremontowane rondo, w ramach drugiego etapu przebudowy ul. Racławickiej, z drugiej nowo wybudowana nawierzchnia w związku z jedną z największych inwestycji w Świdniku – budową ul. Kusocińskiego. Pomiędzy – pozostał odcinek, który remontem jeszcze nie został objęty. To właśnie tam mieszkańcy skarżą się na „jeziorko”.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, do UM wpłynęło pismo, w którym mieszkańcy poinformowali o problemie, który pojawił się po remoncie ronda. „Myślę, że remont tego odcinka to kwestia najbliższych kilku miesięcy, jednak dokładniejszymi terminami będziemy mogli operować za ok. miesiąc. Mieszkańcy sugerowali, że jedna z kratek odpływowych została pokryta asfaltem, jednak takie przypuszczenia nie potwierdziły się dotychczas.” – komentuje pracownik UM Świdnik.

Wszelkie informacje odnośnie ewentualnych terminów prac na tym odcinku zainteresowani otrzymają w odpowiedzi pisemnej. My także na taką odpowiedź czekamy. Aura niestety nie sprzyja, na najbliższe dni prognozowane są opady deszczu.

reklama reklama

Przypomnijmy, ul. Kusocińskiego należy do Powiatu, starostwo odpowiada za przygotowanie przedsięwzięcia, natomiast w finansowaniu uczestniczy Miasto. Jeśli chodzi o przebudowę ronda przy ul. Armii Krajowej, prace były wykonywane w ramach drugiego etapu przebudowy ul. Racławickiej. Wykonanie robót należało do Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Lubartów S.A.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button