AKTUALNOŚCI

Miał dożywotni zakaz kierowania, mimo to prowadził po pijanemu. Ale to nie wszystkie jego przewinienia

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 46-latkowi z gminy Milejów, który w nocy z piątku na sobotę jadąc samochodem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, był nietrzeźwy oraz znieważył interweniujących policjantów. Ponadto pojazd nie posiadał ważnej polisy OC oraz badań technicznych.

W piątek, tuż przed północą dyżurny świdnickiej komendy odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym kierujący pojazdem marki Volvo wjechał w ogrodzenie posesji w Jackowie. Na miejsce został skierowany patrol policji. W uszkodzonym pojeździe funkcjonariusze zastali 46-letniego mieszkańca gminy Milejów, od którego czuć było wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy i w wydychanym powietrzu miał niecały promil alkoholu.

Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych oraz ważnej polisy OC. Ponadto podczas przeprowadzonej interwencji mężczyzna znieważył policjantów. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj usłyszał zarzuty w sprawie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button