AKTUALNOŚCI

Cztery dni – cztery zatrzymane prawka

Tylko w ciągu ostatnich czterech dni ujawnili 42 wykroczenia polegające na niestosowaniu się do ograniczeń prędkości i zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie obowiązującej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/godz.

W czwartek w miejscowości Jacków kierowca Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/godz., w piątek w Dorohuczy kierowca BMW przekroczył dozwoloną prędkość o 51km/godz. oraz w miejscowości Krępiec kierowca Chryslera o 52km/godz., natomiast w sobotę, również w Krępcu, seatem o 58 km/godz.

Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami, otrzymali punkty karne oraz utracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Sytuacja z tych kilku dni pokazała jak przydatnym narzędziem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy powiatu świdnickiego mogą dzięki niemu codziennie zwiększać swoje bezpieczeństwo.

Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, wchodząc na stronę internetową policji. Jest ona bardzo prosta i intuicyjna. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest także dostępna w mobilnej aplikacji Geoportal Mobile. Użytkownicy pobierając tę aplikację znajdą w niej zakładkę z dostępem do KMZB. Jeśli zgłoszenie się potwierdza, we wskazane miejsce kierowana jest zwiększona liczba policjantów.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button