AKTUALNOŚCI

Do groźnych zdarzeń doszło w Struży Kolonii, Piaskach Wielkich i Wierzchowiskach

Wczorajsze pogorszenie warunków na drodze i niedostosowanie do nich prędkości było powodem trzech porannych zdarzeń drogowych w naszym powiecie. Trzy osoby zostały przewiezione do szpitali.

Wczoraj po godz. 8:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Kolonia Struża. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący pojazdem marki BMW 19-latek z gminy Trawniki po zakończeniu manewru wyprzedzania wpadł w poślizg i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka Hyundai’em, kierowanym przez 39-latka z Lublina. Obydwa pojazdy wypadły z drogi do przydrożnych rowów. Kierowcy byli trzeźwi. Zostali przewiezieni do szpitala na badania.

Kolejne zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło chwilę później. Okazało się, że 48-letnia kierująca Oplem w Piaskach Wielkich wpadła w poślizg i wjechała w bariery energochłonne. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiła 8-letnia pasażerka pojazdu. Na szczęście nie odniosła obrażeń i po badaniach została zwolniona do domu. Kierująca była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym.

Natomiast tuż przed godziną 9:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Wierzchowiskach samochód wjechał w bariery. Powodem kolizji było, podobnie jak w poprzednich zdarzeniach, niedostosowanie prędkości. Pojazdem marki Seat kierował 32-latek z gminy Trawniki. Na szczęście jemu ani pasażerom nic się nie stało.

Prognoza pogody na najbliższe dni jest podobna i spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Policja apeluje o ostrożność.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button