AKTUALNOŚCI

Nowe połączenie z lubelskiego lotniska

Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów. Pierwszy rejs do Kolonii (lotnisko Kolonia/Bonn) z Lublin Airport został zaplanowany na 10 czerwca 2020 r. Trasa obsługiwana będzie dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele przez Eurowings.

Rejsy wykonywane będą samolotami Airbus A319, zabierającymi na pokład do 150 pasażerów według następującego rozkładu:

Środa: Kolonia 20:50 – Lublin – 22:45; Lublin 23:20 – Kolonia 01:20

Niedziela: Kolonia 05:40 – Lublin 07:35; Lublin 08:10 – Kolonia 10:10

Nowe połączenie lotnicze alternatywą dla pasażerów podróżujących pomiędzy Polską Wschodnią a zachodnimi regionami Niemiec, ale też Luksemburgiem, Belgią czy wschodnimi regionami Francji.

– Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy. – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

reklama reklama

Eurowings to niemiecka linia lotnicza należąca do Grupy Lufthansa, jednej z największych na świecie grup linii lotniczych. W skład floty przewoźnika wchodzi obecnie 112 samolotów, które zlokalizowane są w bazach w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Kosowie. Głównymi bazami operacyjnymi Eurowings są lotniska w Stuttgarcie, Kolonii i Dusseldorfie. Bilety można rezerwować na stronie www.eurowings.com oraz www.airport.lublin.pl.

W tym roku lubelskie lotnisko planuje obsłużyć 400 tys. pasażerów.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama