AKTUALNOŚCI

Proszą o wsparcie. Potrzebują autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych

Warsztat Terapii Zajęciowej SIS w Mełgwi już od 17 lat obejmuje wsparciem osoby niepełnosprawne, zamieszkałe na terenie powiatu świdnickiego.

Prowadzona rehabilitacja ma zapobiegać marginalizacji osób z upośledzeniem umysłowych i wyposażać w umiejętności niezbędne na rynku pracy.

W tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej został zakwalifikowany do programu „Wyrównanie różnic między regionami III”, w ramach którego planowany jest zakup 17-osobowego autobusu do przewozu osób niepełnosprawnych. Aktualnie na zajęcia dowożonych jest 27 osób.

Na zakup nowego autobusu Warsztat Terapii Zajęciowej SIS otrzymał kwotę 127744.80 zł. z PFRON. Jednak aby zrealizować ten zakup, muszą zebrać 20% wartości samochodu. Jak deklarują przedstawiciele stowarzyszenia: „Ze swojej strony podejmujemy wszelkie dostępne nam działania, by zgromadzić niezbędne środki, m.in. ze sprzedaży prac naszych uczestników, od sponsorów.”

Stowarzyszenie Integracji Społecznej jest organizacją pożytku publicznego (KRS:0000114952), istnieje więc możliwość przelania 1% podatku. Jak jeszcze pomóc w zebraniu niezbędnej kwoty na autobus? Wpłacając dowolną kwotę na konto nr: 3586 8900 0730 0398 8320 0000 30 z dopiskiem: „ dla WTZ ”.

źródło: WTZ Mełgiew

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close