KULTURA I ROZRYWKA

W tym roku poziom jeszcze wyższy!

Dziś w Internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej odbył się konkurs „Piosenki z Duszą”. To już piąta edycja wydarzenia, pod patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego, w którym refleksyjne utwory z przesłaniem zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa.

W ławach jury zasiedli: Irena Glinka – teatrolog, instruktor, animator kultury i Beata Golecik – poetka, publikująca wiersze pod pseudonimem Kalina Kowalska oraz Dariusz Tokarzewski- artysta, muzyk, społecznik, radny powiatowy.

Z okazji małego jubileuszu, na początku imprezy Natalia Krysa, zwyciężczyni II edycji konkursu zaśpiewała piosenkę, do której sama napisała tekst i skomponowała muzykę. Było to premierowe wykonanie.

Młodzież sięgnęła po repertuar takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Maanam czy Violetta Villas, śpiewali poezję Zbigniewa Herberta i teksty Agnieszki Osieckiej, ale również swoje autorskie piosenki.

W kategorii szkoły podstawowe największe wrażenie na jury wywarli:

I miejsce Daria Harmasz z SP nr 2 w Łęcznej

reklama reklama

II miejsce Marta Korneszczuk z SP nr 5 w Świdniku

III miejsce Amelia Panas i Dominika Chłopek z SP nr 3 w Świdniku

Wyróżnienie – Martyna Wesołowska z SP w Mełgwi

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne zwycięzcy to:

I miejsce Monika Izdebska z ZS nr 1 w Lublinie

II miejsce Katarzyna Rosołowska z BS nr 5 w Lublinie

III miejsce Weronika Waszuk z BS nr 5 w Lublinie

Wyróżnienia – Agata Popławska z SOSW w Lublinie, Anhelina Vazurenko z Internatu PCEZ w Świdniku oraz Marcel Ulewicz z ZS nr 1 w Lublinie

Wszystkim młodym artystom gratulujemy talentu!

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close