SPORT

To będzie pierwszy taki turniej w Świdniku!

AKTUALIZACJA 11.03.2020: Ze względu na decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych, turniej zostaje przełożony. O nowym terminie poinformujemy w najbliższym możliwym czasie.

Już niebawem, bo 14 marca w Świdniku, odbędzie się I Charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewczyn do lat 15. Jak mówi, główny organizator imprezy, Ireneusz Szutko: ”Wydarzenie ma dwa cele. Promowanie żeńskiej piłki nożnej, szczególnie wśród młodzieży, rozwijanie ducha sportu i sportowej rywalizacji oraz pomoc potrzebującym dzieciom z domów dziecka.”

Turniej przewidziany jest na 6 drużyn i tyle właśnie zgłosiło chęć udziału w wydarzeniu. Nieoczekiwanie dla organizatorów, zawody przyjęły skalę wojewódzką, a wezmą w nich udział drużyny z: Lublina, Świdnika, Krasnegostawu, Starego Zamościa, Wierzchowisk oraz Chełma. Tego typu turnieje odbywały się i nadal się odbywają, głównie jednak dla drużyn męskich i chłopców. Na pomysł, by to zmienić, wpadł właśnie Ireneusz Szutko– świdnicki przedsiębiorca i radny miejski ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, który od lat pomaga dzieciom z domów dziecka organizując dla nich zbiórki jak i edukacyjne rozrywki:

reklama reklama

Zaobserwowałem, że żeńska piłka nożna zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem i popularnością, a turniejów dla kobiet i dziewcząt nikt nie organizuje. Pomyślałem, że jak by połączyć żeński futbol z akcją charytatywną, to może być bardzo fajne wydarzenie. Od dłuższego czasu szukałem możliwości stworzenia w naszym mieście takiego turnieju i w końcu zwróciłem się o pomoc w organizacji do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej oraz do lokalnych przedsiębiorców i stowarzyszenia o wsparcie w sfinansowaniu takiego turnieju. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, niemal wszyscy do których się zwróciłem od razu zaoferowali swoją pomoc.”

Turniej odbędzie się 14 marca 2020r w godzinach 10.00-16.00 w hali sportowej I-go Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku, będzie on połączmy ze zbiórką darów dla dzieci. Wejście na turniej jest bezpłatne, każdy widz może jednak dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć potrzebujących.

W holu w wyznaczonym punkcie będą czekali wolontariusze ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa. Dary należy zostawiać bezpośrednio u nich. Po zakończeniu zbiórki zostaną zawiezione do dzieci z domu dziecka. W zależności od hojności darczyńców będzie podjęta decyzja czy pojadą do jednego czy być może dwóch domów dziecka„- mówi I. Szutko.

A co można przynosić? Jak podkreśla organizator, dary postanowiono ograniczyć do tych najbardziej potrzebnych do codziennego funkcjonowania czyli: odzieży i obuwia, żywności z długim terminem przydatności do spożycia tj. makarony, kasze, ryż, mąki, konserwy, weki, herbata, cukier itp. oraz środki czystości i higieny osobistej tj. mydła, szampony, żele pod prysznic, pasty do zębów, proszki do prania, płyny do płukania itp. Co ważne, podczas turnieju nie będą zbierane pieniądze. Przynosić można jedynie wyżej wymienione rzeczy i produkty.

Sam turniej już teraz cieszy się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko wśród uczestników ale i lokalnej społeczności. I. Szutko podkreśla więc, że na pewno dołoży wszelkich starań aby cyklicznie, co roku, odbywały się kolejne jego edycje. Organizacja nie byłaby jednak możliwa bez wsparcia sponsorów:

Chciałbym serdeczne podziękować za pomoc, wsparcie oraz zaangażowanie dla współorganizatorów i partronów turnieju: Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa jak również dla lokalnych przedsiębiorców i sponsorów: Spółki Supon z siedzibą w Lublinie, Przychodni Weterynaryjnej Vetcentrum, Lokalnego Przeglądu Piłkarskiego, Multiagencji Ubezpieczeniowej z siedzibą w galerii „S”, MasterZaap z siedzibą w Świdniku, sklepu sportowego Kaladi, Biura Rachunkowego Mateo z siedzibą na hali targowej oraz wszystkim prywatnym i anonimowym sponsorom jak również wolontariuszom„- dodaje I. Szutko.

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close