AKTUALNOŚCI

Pomysł na połączenie szpitali w Świdniku i Łęcznej

Dyrektor SP ZOZ w Świdniku- Jacek Kamiński- przedstawił Zarządowi Powiatu koncepcję planu naprawczego szpitala mając na uwadze ewentualne połączenie placówki w Świdniku ze szpitalem w Łęcznej. Taka informacja pojawiła się podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w sprawozdaniu z działań zarządu w okresie między 28 stycznia a 17 lutego.

Trudności finansowe to niestety ogromny problem szpitali w całym kraju. Nie inaczej jest w powiatowej placówce. Na początku lutego b.r. dyrektor SP ZOZ Jacek Kamiński przedstawił zarządowi sytuację świdnickiego szpitala, uwzględniając ujemny wynik finansowy za rok 2019. Jednocześnie zaprezentował jeden z pomysłów na naprawę tej sytuacji, którą byłoby ewentualne połączenie szpitali w Świdniku i Łęcznej. O takiej koncepcji radni usłyszeli po raz pierwszy. W związku z tym pomysłem, o kilka słów wyjaśnienia, poprosił podczas sesji radny powiatowy ze stowarzyszenia Świdnik Wspólna Sprawa, Jakub Osina.

Odpowiedź na pytanie otrzymał od starosty Łukasza Reszki, który podkreślał, że póki co jest to jedynie ewentualność:

reklama reklama

Dyrektor Kamiński przedstawił bardzo luźną koncepcję sytuacji świdnickiego szpitala i pomysłu, który dotyczyłby ewentualnego połączenia ze szpitalem w Łęcznej. Przy czym, nie kreśląc na chwile obecną, ani warunków, ani zasad funkcjonowania tego tworu jakim powiedzmy byłby szpital Świdnik-Łęczna. Bardziej chodzi o to, że do końca czerwca dyrektor szpitala zobligowany jest do przedstawienia planu naprawczego nad którym pracuje. Jedną z koncepcji naprawy sytuacji finansowej, czy polepszenia sytuacji finansowej, świdnickiego szpitala byłaby taka ewentualność połączenia, czy takiej ścisłej współpracy, z placówką w Łęcznej- wykorzystując z jednej strony potencjał szpitala świdnickiego, a z drugiej strony bazując na potencjale szpitala w Łącznej.”

Jak widać więc istnieje szansa na połączenie obu placówek. Czy, kiedy i na jakich zasadach miałoby to nastąpić, na chwilę obecną nie wiadomo. Ewentualne szczegóły zapewne zostaną przedstawione w ostatecznej wersji planu naprawczego świdnickiego szpitala, czyli (jak wynika z wypowiedzi starosty) do końca czerwca tego roku.

Tymczasem jednak, to nie jedyna możliwa zmiana, jaką planuje wprowadzić na terenie placówki dyrekcja świdnickiego szpitala. W planie jest również utworzenie nowej porodówki. W tym celu konieczne jest przeniesienie szpitalnej apteki. Z kolei o niezbędne do całego przedsięwzięcia środki, dyrekcja planuje zwrócić się Gminy Miejskiej Świdnik.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close