AKTUALNOŚCI

Bimber w piwnicy u 40-latki

Wczoraj świdniccy policjanci z Wydziału Kryminalnego przeszukali teren jednej z posesji na terenie pow. świdnickiego. Ich przypuszczenie o nielegalnej produkcji alkoholu potwierdziło się.

Funkcjonariusze w piwnicy budynku mieszkalnego znaleźli urządzenie do destylacji podłączone do sieci elektrycznej i w trakcie destylacji. Ponadto, ujawnili łącznie 9 beczek 200 litrowych z zawartością tzw. zacieru oraz 26 szklanych pojemników 5 litrowych z zawartością bezbarwnego płynu.

Zatrzymana została 40-letnia właścicielka posesji. Kobieta usłyszała zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu, do którego się przyznała. Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli pieniądze w wysokości 2 tysiące złotych. 40-latka po przeprowadzeniu czynności służbowych na komendzie została zwolniona do miejsca zamieszkania. Ujawniony nielegalny towar wraz z aparaturą został zabezpieczony do badań. Zgodnie z obowiązującym prawem kobiecie może grozić kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara roku pozbawienia wolności.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close