AKTUALNOŚCI

Z powodów bezpieczeństwa koncert został odwołany

W tym tygodniu w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa. I choć zarażony mężczyzna pochodzi z Zielonej Góry, to w całym kraju wprowadzane są szczególne środki ostrożności. Takie działania podjęto na przykład w Gminnym Ośrodku Kultury w Trawnikach oraz w gminie Piaski.

Jak mówi dyrektor GOK- Julita Tarnogórska- Burak: „ Dla mnie bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. Z tego powodu podjęłam decyzję o odwołaniu koncertu, który miał się odbyć z okazji Dnia Kobiet w najbliższych dniach w naszym ośrodku. Otrzymaliśmy ponadto zalecenia z sanepidu, w których sugeruje się, aby w miarę możliwości ograniczać imprezy, które mogłyby przyciągać szersze grono odbiorców. Nie ukrywam, że właśnie na takie wydarzenia przychodzą także osoby starsze, a to one są w grupie większego ryzyka, jeśli chodzi o możliwość zachorowania.

Dyrektor GOK dodaje również, że ze względów bezpieczeństwa, pod dużym znakiem zapytania stoi również coroczny kiermasz wielkanocny. O tym, czy impreza dojdzie do skutku, dyrektor zadecyduje około 20 marca.

reklama reklama

Na chwilę obecną, na najbliższy czas, GOK w Trawnikach nie planował innych większych imprez oraz koncertów. Zajęcia grupowe, czy warsztaty odbywają się bez zakłóceń i póki co, nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić. Prowadzący i dyrekcja uczulają jednak uczestników na jeszcze większe zachowanie higieny osobistej: ” We wszystkich toaletach w ośrodku wywieszone zostały instrukcje jak dokładnie myć ręce. Zwracamy również szczególną uwagę na to, by dzieci myły ręce przed i po zajęciach. Co prawda takie informacje cały czas są przekazywane przez nauczycieli na lekcjach w szkole, my jednak ze swojej strony również podkreślamy jakie to ważne, szczególnie w obecnej sytuacji zagrożenia.”- dodaje dyrektor J. Tarnogórska- Burak.

Jak informuje nas z kolei sekretarz Gminy Piaski- Marcin Najda– impreza, która miała zostać zorganizowana przez gminę wraz lokalnymi kołami gospodyń wiejskich z okazji Dnia Kobiet również zostaje odwołana. Nie odbędzie się także, zaplanowany na sobotę 7 marca, Turniej Alley oop 3×3 Winter Cup w Piaskach. Wydarzenie zostanie przełożone na inny termin. Decyzję o odwołaniu turnieju podjął dyrektor ZS w Piaskach.

O wszelkich zmianach i wytycznych dotyczących zagrożenia koronawirusem w naszym regionie będziemy Państwa informować na bieżąco. W tym tygodniu, a dokładnie 2 marca, odbyło się również spotkanie w związku z zagrożeniem koronawirusem, w którym uczestniczyli przedstawiciele poszczególnych samorządów i instytucji w powiecie świdnickim. Na spotkaniu Powiatowy Inspektor Sanitarny dr Jan Nowicki przekazał najnowsze informacje dotyczące koronawirusa. W tym linku znajdą Państwo całą przedstawioną podczas spotkania prezentację.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi zaleceniami z Ministerstwa Zdrowia:

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close