AKTUALNOŚCI

ŚWIDNICKI MARATON O ŻYCIE

„Krew zawsze jest potrzebna do pilnych zabiegów operacyjnych ratujących życie. Nie bądźmy obojętni, pomóżmy zagrożonemu życiu oddając krew i rejestrując się do dawców szpiku kostnego. To nic nie boli a tak wiele daje – życie.”- mówią organizatorzy,czyli KHDK im.bł.ks. Jerzego Popiełuszki rozpoczynając cykl akcji honorowego oddawania krwi i rejestrowania się do dawców szpiku kostnego w szkołach z powiatu świdnickiego. Pierwsze akcje już w marcu.

Zarząd Klubu HDK-PCK im.bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy ” PZL- Świdnik’ S.A. wraz Dyrekcjami I LO im. Wł. Broniewskiego, Zespołu Szkół nr.1 im. C.K. Norwida oraz  II LO im. K.K .Baczyńskiego zapraszają do swoich szkół w dniach:
1. dnia 16.03.2020 r. poniedziałek w godz. 8.30-13.00 w I LO i ZS.nr.1
2. dnia 18.02.2020 r. środa w godz. 8.30 – 13.00 II LO

Akcje są również otwarte dla wszystkich chętnych z miasta. Zgłaszający się powinni posiadać dokument tożsamości. Może to być dowód osobisty, lub prawo jazdy. Do oddania krwi należy zgłaszać się wypoczętym, po lekkim śniadaniu, dzień wcześniej i w dniu oddania krwi nie należy spożywać alkoholu ani innych używek. Zróbmy wszystko, aby życie jako dar najwyższy było uratowane. Jak dodaje Andrzej Słotwiński Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. bł.ks. Jerzego Popiełuszki przy ” PZL-Świdnik” S.A:

reklama reklama

Zawsze realizujemy zasadę, że krew nie ma granic ,wyłączności ani ceny. Jest to dar humanitarny i bezinteresowny. Nie robimy tego dla poklasku, chwały i pieniędzy. Jest to dar z serca płynący i życie ratujący. Jest dla nas krwiodawców ogromną satysfakcją, jeżeli człowiek uratowany przez naszą krew lub szpik kostny, może osobiście podziękować, a w szczególności małe uśmiechnięte dziecko. To wyciska łzy radości i ściska serce. To pewność, iż kolejne życie zostało uratowane.”

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close