AKTUALNOŚCI

Weekendowy pirat drogowy miał aż 2,5 promila!

W miniony weekend policjanci świdnickiej drogówki wielokrotnie interweniowali na drogach naszego powiatu. Powodem była nadmierna prędkość oraz alkohol za kierownicą. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Jako pierwsi wpadli dwaj mężczyźni, 20-letni świdniczanin i 49-letni mieszkaniec gm. Cyców. Obaj w obszarze zabudowanym jechali swoimi pojazdami z prędkością o około 60 km/h za szybko. Za popełnione wykroczenie na mężczyzn nałożone zostały wysokie mandaty karne oraz 10 punktów karnych. Administracyjnie na okres trzech miesięcy zatrzymane im zostało prawo jazdy.

Natomiast w sobotni poranek, około godz. 8:00 dyżurnego świdnickiej komendy Policji zaalarmował postronny kierowca, który zauważył, że drogą S-12 porusza się zielony seat. Tor jazdy osobówki wskazywał, ze kierujący nim jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Patrolując trasę policjanci ujawnili i zatrzymali wskazany pojazd. Kierowcą okazał się 35-letni mieszkaniec Lublina. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło, ze mężczyzna jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Kierowca po sporządzeniu dokumentacji służbowej został zwolniony do miejsca zamieszkania, a jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

reklama reklama

Niemalże w tym samym czasie inny patrol świdnickiej drogówki interweniował na terenie gm. Mełgiew. Do kontroli drogowej za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym został zatrzymany pojazd marki Hyundai. Tym razem kierowcą z „ciężką nogą” okazała się 46-letnia mieszkanka Łęcznej, która jechała pojazdem z prędkością 103 km/h. Kobieta za popełnione wykroczenie otrzymała wysoki mandat karny oraz 10 punktów karnych. Zatrzymane zostało również jej prawo jazdy.

Drugi dzień weekendu zakończyła interwencja policjantów świdnickiej drogówki w miejscowości Jacków, gdzie zgłoszono nietrzeźwego kierowcę. Na miejscu funkcjonariusze zastali pojazd marki Volvo. Za jego kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec pow. świdnickiego. Jak wynikało z relacji postronnych świadków mężczyzna kierując osobówką poruszał się całą szerokością jezdni. Jadąc od lewej do prawej krawędzi jezdni w pewnym momencie zjechał na przydrożny parking i pozostawał w swoim aucie. Badanie stanu trzeźwości pokazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna po zakończeniu czynności służbowych na miejscu interwencji, został przekazany pod opiekę rodziny. Obu nietrzeźwym kierującym zgodnie z obowiązującym prawem za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat. Obaj stracą również uprawnienia do kierowania pojazdem.

Dzięki czujności policjantów, wyspecjalizowanym sprzęcie służbowym, a także właściwej reakcji postronnych osób z dróg naszego powiatu wyeliminowani zostali kolejni kierujący, którzy swoją nieodpowiedzialnością zagrażają bezpieczeństwu innym uczestnikom ruchu drogowego. Reagując i alarmując służby stajemy się nieobojętni na piractwo drogowe. Dzięki temu na naszych drogach jest coraz bezpieczniej.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close