AKTUALNOŚCI

KORONAWIRUS: Wizyty w urzędach ograniczone

W związku z coraz liczniej pojawiającymi się zakażeniami związanymi z koronawirusem wszystkie urzędy wprowadzają ograniczenia związane z bezpośrednimi wizytami w placówkach. Taki komunikat w stronę mieszkańców wystosował również gminy z powiatu świdnickiego.

GMINA TRAWNIKI:

Uprzejmie prosi się mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy Trawniki i w instytucjach publicznych znajdujących się na terenie gminy do niezbędnego minimum.

Prosimy o kontaktowanie się i załatwianie spraw drogą elektroniczną i telefoniczną:

reklama reklama
  • ePUAP:/h3c9ttj84i/skrytka
  • e-mail: trawniki@trawniki.pl
  • telefon do kancelarii urzędu: (81) 58 56 018

pozostałe numery kontaktowe dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Trawniki.

Ponadto zaleca się ograniczenie kontaktów z innymi osobami do minimum oraz stosowanie się do innych zakazów, np. nie uczestniczenia w większych zgromadzeniach.

W przypadku podejrzenia zakażenia należy dzwonić pod numer Infolinii NFZ 800 190 590

Informacje dostępne są na stronie: www.gov.pl/koronawirus

GMINA PIASKI:

W związku z dynamicznie rozwijającą się i niebezpieczną sytuacją związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, w trosce o bezpieczeństwo Państwa i pracowników Urzędu Miejskiego w Piaskach wszystkie sprawy urzędowe, w tym wnioski, podania i pisma konieczne złożenia osobistego będą przyjmowane przy wejściu do Urzędu, jeżeli takiej potrzeby Państwo nie mają bardzo prosimy o załatwianie spraw drogą elektroniczną za pośrednictwem EPUAP. Wszelkie wnioski można przesyłać również na adres e-mail: um@piaski.pl. W sprawach ważnych prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (81) 58-21-020 – sekretariat.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego, aktu małżeństwa, aktu zgonu, odpisu aktu urodzenia, a także wnioski meldunkowe można złożyć za pośrednictwem strony https://obywatel.gov.pl/

Od dnia 12 marca br. do odwołania tut. urząd wprowadza pisemną ewidencję interesantów (imię i nazwisko, adres zamieszkania, nr telefonu kontaktowego). Dane zebrane w przedmiotowej ewidencji będą wykorzystane na potrzeby Urzędu Miejskiego w Piaskach, a w sytuacji wyższej konieczności Urząd zastrzega sobie prawo przekazania ich do uprawnionych instytucji zewnętrznych.

reklama reklama

Wczoraj zamknięty został z kolei do odwołania Urząd Gminy w Rybczewicach- link

GMINA MEŁGIEW:

Zgodnie z informacją z Kancelarii Premiera i Ministra Edukacji Narodowej od dnia 16 marca do 25 marca 2020 r. zostają zawieszone zajęcia dydaktyczno – wychowawcze, opiekuńcze i pozalekcyjne we wszystkich szkołach podstawowych i oddziałach przedszkolnych na terenie Gminy Mełgiew. W dniach 12 – 13 marca 2020 r. szkoły będą otwarte, nie będzie zajęć dydaktycznych tylko opiekuńczo – wychowawcze.

Od 11marca 2020 r. nie będą prowadzone zajęcia w Gminnym Ośrodku Kultury w Mełgwi oraz nieczynna będzie Biblioteka Publiczna w Mełgwi do odwołania. Proszę o zachowanie spokoju, podstawowych zasad higieny zalecanych w tego typu sytuacjach, unikanie dużych skupisk ludzi i przebywanie w miejscach publicznych tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne. O dalszych decyzjach będę informować na bieżąco. Proszę wszystkich o wzmożoną ostrożność oraz o stosowanie się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego i komunikatów Wojewody Lubelskiego. Osoby wracające z miejsc występowania ognisk koronawirusa lub z objawami chorobowymi wskazującymi na zakażenie proszę o kontakt telefoniczny z Oddziałem Przeciwepidemicznym Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie:

w godzinach urzędowania 7:30 – 15:05 tel. 81 47 87 147, 81 47 87 113, 81 47 87 114

po godzinie 15:05 dyżurny Oddziału Przeciwepidemicznego : 607 244 860

kierownik grupy reagowania kryzysowego : 605 194 800

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close