AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy w Mełgwi

„Zawsze realizujemy zasadę, że krew nie ma granic, wyłączności i ceny. Jest to dar humanitarny i bezinteresowny.” Krwiodawcy ze Świdnika robią wszystko, aby pozyskiwać nowych chętnych do oddania krwi.

Od kilku lat organizują w gminach powiatu świdnickiego akcje poboru krwi oraz rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Akcje w gminie Mełgiew cieszą się dużym zainteresowaniem.

-Ogromne zaangażowanie władz Gminy, księdza kanonika Dariusza Moczulewskiego, proboszcza parafii pw. Św. Wita, członków OSP w Mełgwi i poszczególnych sołectw, a także Pani Teresy Adamiec z GOK Mełgiew – to wszystko daje efekty – przyznaje Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy klubu HDK-PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy ” PZL-Świdnik”. W dotychczasowych akcjach do oddania krwi zgłosiło się ok. 90 osób, a krew oddało 70. Pozyskano 32 litry życiodajnego leku. 8 osób zarejestrowało się do dawców szpiku kostnego. Kolejne akcje odbędą się 31 maja z okazji Dni Mełgwi. Ambulans będzie czekał na chętnych przy Urzędzie Gminy w godz. od 9.00 do 14.00. Następna akcja zorganizowana zostanie z okazji Dożynek Powiatowych 23 sierpnia w budynku OSP Mełgiew. Krwiodawcy już teraz zapraszają do licznego uczestnictwa w tych akcjach. Okres przedwakacyjny i wakacji to czas, gdy szczególnie brakuje krwi do przeprowadzania zabiegów operacyjnych ratujących życie.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button