AKTUALNOŚCI

„DZIEŃ WAGAROWICZA”- zatrzymajmy młodzież w domu!

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o wzmożony nadzór nad dziećmi i młodzieżą w pierwszym dniu wiosny. Ten dzień, zwyczajowo atrakcyjny towarzysko dla części młodych ludzi, szczególnie w tym roku nie powinien być okazją do kolejnych spotkań lub grupowych spacerów na świeżym powietrzu.

21 marca, jak co roku, może zachęcić część dzieci i młodzieży do spotkań w większych grupach, zabaw lub spacerów celem „uczenia” tradycyjnego „dnia wagarowicza”. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną tego typu zachowanie jest w obecnym czasie wysoce niebezpieczne, zarówno dla samych uczestników, jak i otoczenia oraz stoi w rażącej sprzeczności z celem zawieszenia, zarówno działalności placówek oświatowych, jak i ograniczenia działalności innych podmiotów skutkującej tworzeniem skupisk ludzkich.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o uświadomienie dzieciom, iż tego typu spotkania w obecnej sytuacji są nieodpowiedzialne i mogą nieść za sobą realne, groźne konsekwencje dla zdrowia zarówno ich samych, jak i kolegów oraz osób najbliższych.

reklama reklama

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close