AKTUALNOŚCI

Inwestycje są realizowane

Mimo trwającego stanu epidemii koronawirusa w Polsce, inwestycje zaplanowane m.in. przez samorządy muszą być realizowane, szczególnie te na które zostały pozyskane środki zewnętrzne. Nie inaczej jest w Gminie Trawniki. Wszystkie założenia są wykonywane póki co zgodnie z planem.

Na chwile obecną trwają prace związane z termomodernizacją przedszkola w Trawnikach. Ocieplone są już ściany i dach ponadto wstawione zostały nowe okna, drzwi i parapety, trwają jeszcze prace wykończeniowe wokół okien. Jak mówi Wójt Gminy Trawniki Damian Daniel Baj:

„Podjąłem także decyzję o wymianie drzwi do holu- to już poza umową. Niedługo pojawią się tynki i kolor, później zostanie położona kostka brukowa. Za chwilę rozpoczną się jeszcze prace na drodze przy przedszkolu w Trawnikach, która po remoncie, mam nadzieję, stanie się niejako reprezentacyjna.”Koszt całej inwestycji wyniesie około 700 tys zł.

reklama reklama

Rozpoczęły się już również prace przy drodze w Oleśnikach. Koszt inwestycji to 650 tys zł z czego aż 511 tys zł gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych. Rusza również remont przy drodze w Siostrzytowie. Na tę inwestycję udało się pozyskać 517 tys zł ze środków zewnętrznych, a jej całkowity koszt ma wynieść 657 tys zł.

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close