EDUKACJA

Uczniowie pomagają sobie nawzajem

Anna Chyćko i Katarzyna Kondracka, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku organizują akcję „Jestem fajnym kumplem i pomagam w nauce”. To nieoceniona pomoc, nie tylko dzieciom, ale także zapracowanym rodzicom, którym często brakuje czasu na tłumaczenie zagadnień z poszczególnych przedmiotów szkolnych.

– Jako szkolny wolontariat próbujemy uruchomić wzajemną pomoc między uczniami, między starszymi i młodszymi kolegami. Zgłaszają się już pierwsi chętni z klas 7-8 do udzielania pomocy. Pragniemy odciążyć rodziców w tej trudnej sytuacji. Poza tym, dzieci często fantastycznie tłumaczą sobie nawzajem, potrafią do siebie dotrzeć online – zachęca Anna Chyćko i namawia, by dzieci za pomocą komunikatorów, które wykorzystują na co dzień, pomagały kolegom także w odrabianiu lekcji.

Na terenie Polski bezpłatną pomoc uczniom szkół podstawowych i średnich oferują także studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Aby skorzystać z takich korepetycji, trzeba napisać wiadomość na Facebooku akcji „Studenci uczniom”.

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close