EDUKACJA

Uczniowie pomagają sobie nawzajem

Anna Chyćko i Katarzyna Kondracka, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku organizują akcję „Jestem fajnym kumplem i pomagam w nauce”. To nieoceniona pomoc, nie tylko dzieciom, ale także zapracowanym rodzicom, którym często brakuje czasu na tłumaczenie zagadnień z poszczególnych przedmiotów szkolnych.

– Jako szkolny wolontariat próbujemy uruchomić wzajemną pomoc między uczniami, między starszymi i młodszymi kolegami. Zgłaszają się już pierwsi chętni z klas 7-8 do udzielania pomocy. Pragniemy odciążyć rodziców w tej trudnej sytuacji. Poza tym, dzieci często fantastycznie tłumaczą sobie nawzajem, potrafią do siebie dotrzeć online – zachęca Anna Chyćko i namawia, by dzieci za pomocą komunikatorów, które wykorzystują na co dzień, pomagały kolegom także w odrabianiu lekcji.

Na terenie Polski bezpłatną pomoc uczniom szkół podstawowych i średnich oferują także studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Aby skorzystać z takich korepetycji, trzeba napisać wiadomość na Facebooku akcji „Studenci uczniom”.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama