AKTUALNOŚCI

W szpitalu przy al. Kraśnickiej zamknięto sześć oddziałów

U dwóch pacjentów szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. Zamknięto sześć oddziałów, w tym SOR. Trwa dezynfekcja.

Chodzi o pacjentów powyżej 61. roku życia, którzy byli hospitalizowani na internie i neurologii. Zostali już przewiezieni do kliniki chorób zakaźnych przy ul. Staszica.

W szpitalu przy al. Kraśnickiej zamknięte zostały oddziały, na których byli hospitalizowani pacjenci oraz te znajdujące się na tym samym piętrze- onkologię, alergologię i gastroenterologię. 20 osób już zostało wysłanych na kwarantannę zbiorową w wyznaczonym przez wojewodę miejscu. Pacjenci, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi w porozumieniu z sanepidem będą obejmowani kwarantanną zbiorową lub domową.

reklama reklama

Obecnie wirus COVID-19 wykryto w woj. lubelskim u 48 osób. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o drugiej już ofierze koronawirusa w naszym regionie. Dziś, 24 marca w szpitalu w Puławach zmarł ks. Henryk Borzęcki, proboszcz parafii Białopole w powiecie chełmskim. To dziewiąta ofiara koronawirusa w Polsce

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close