AKTUALNOŚCI

Drony i system nagłaśniający będą wspomagać mundurowych podczas najbliższego weekendu

Policjanci z całej Lubelszczyzny kolejny raz apelują do mieszkańców naszego województwa o pozostanie w domach i ograniczenie do minimum wyjść na zewnątrz. Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Przed nam weekend policjanci zwracać będą uwagę na miejsca rekreacyjne. Oprócz sprzętu nagłaśniającego w radiowozach, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców wykorzystywane będą w niektórych powiatach także drony.

W związku z pandemią koronawirusa, do 11 kwietnia br. włącznie, w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Policja przypomina, by nie narażać siebie i swojej rodziny na niebezpieczeństwo zarażenia koronawirusem. Pamiętajmy zatem, aby wychodzenie z domu ograniczyć do niezbędnego minimum pamiętając o limicie przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).     

reklama reklama

Przed nami weekend

Na Lubelszczyźnie, podczas patrolowania ulic miast i mniejszych miejscowości, policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach przypominają i będą przypominać, by w trosce o zdrowie swoje i innych pozostać w domu. Oprócz sprzętu nagłaśniającego wykorzystywanego w radiowozach, do akcji związanej z uświadamianiem mieszkańców, wykorzystywane będą w niektórych powiatach także drony.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close