AKTUALNOŚCI
HOT NEWS

WAŻNE: DWA ODDZIAŁY W ŚWIDNICKIM SZPITALU ZAWIESZONE!

„W związku z zagrożeniem pojawienia się nowych przypadków zarażenia patogenem świdnicki szpital zawiesił, do 7 kwietnia, funkcjonowanie dwóch oddziałów: położniczo – ginekologicznego oraz dla noworodków.”- poinformowały dziś mieszkańców władze powiatu.

Oznacza to, że szpital przez ten czas nie będzie przyjmować żadnych pacjentek na oba oddziały. Sytuacja ma związek, z potwierdzonym dziś przypadkiem, zarażenia koronawirusem jednej z kobiet, która była pracownicą szpitala. O dwóch nowych zakażeniach pisaliśmy tutaj: link.

„Obecnie na terenie szpitala prowadzony jest wnikliwy wywiad epidemiologiczny. Decyzje o tym, kto z pacjentów oraz z personelu zostanie poddany kwarantannie, zostaną podjęte po indywidualnym rozpatrzeniu każdego przypadku.”- tak sytuację w świdnickim szpitalu wyjaśnia rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie- Magdalena Smolińska-Kornas.

reklama reklama

Jak komentuje z kolei, dla gazety Dziennik Wschodni (link), starosta powiatu świdnickiego Łukasz Reszka, na chwilę obecną: ” Kwarantanną zostało objętych 30 osób z personelu szpitala, a także 15 pacjentów.”

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close