AKTUALNOŚCI

Apel policji do proboszczów i parafian

Poniżej zamieszczamy apel jaki mundurowi wystosowali do duszpasterzy i wiernych. Dotyczy on również parafii w naszym powiecie.

Szanowni Proboszczowie,  Szanowni Parafianie,

żeby opanować rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce jesteśmy zmuszeni podjąć kolejne kroki. Większość Polaków stosuje się do wydawanych zaleceń, jednak wciąż zdarzają się sytuacje, które narażają nas wszystkich na ryzyko zarażenia. Przykłady z innych krajów pokazują, że kluczem do ograniczenia zakażeń jest maksymalne ograniczenie kontaktów między ludźmi. Za wszelką cenę musimy zahamować tempo w jakim dochodzi do dalszej transmisji wirusa. Bądźmy ostrożni i stosujmy się do nowych zasad.

Obecnie wprowadzenie ograniczenia dotyczą zgromadzeń publicznych, w tym również udziału w wydarzeniach o charakterze religijnym. W mszy lub innym obrzędzie religijnym nie może uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, wyłączając z tego osoby sprawujące posługę religijną (w przypadku pogrzebów – osoby zatrudnione przez zakład pogrzebowy). Dlatego też duszpasterze, mając na uwadze bezpieczeństwo swoich parafian, powinni zachęcać do uczestnictwa w wydarzeniach religijnych za pośrednictwem telewizji, radia czy Internetu.

Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, a tym samym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ważne jest aby stosować się do poleceń funkcjonariuszy. Pamiętajmy, że dzisiaj bezpieczeństwo Polaków zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas. Podkreślić należy, że wyciąganie konsekwencji w postaci nakładanych mandatów karnych czy kierowania wniosków do sądu jest ostatecznością stosowaną w przypadku rażącego lekceważenia przepisów. Aktualne obostrzenia są wprowadzone dla naszego wspólnego bezpieczeństwa i mają chronić przed gwałtownym rozprzestrzenianiem się epidemii. Brak ich respektowania stwarza zagrożenie dla nas i dla naszych bliskich, dlatego w takich przypadkach należy liczyć się ze stanowczą reakcją policjantów. Zwłaszcza, że za złamanie obowiązujących zasad grozi grzywną w wysokości od 5 do 30 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy mają na celu dbałość o zdrowie
i bezpieczeństwo nas wszystkich
. To jest najważniejsze. W zaistniałej sytuacji prosimy o konsekwentne przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń oraz o umieszczenie powyższego apelu na tablicach informacyjnych, jak też stronie internetowej parafii.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button