AKTUALNOŚCI

Wzmożony nadzór policji także w okolicach jezior

Aby zapobiec gromadzeniu się ludności na plażach, parkach czy lasach, podczas najbliższego weekendu łęczyńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania. Szczególnym nadzorem będą objęte tereny działkowe na terenie pojezierza łęczyńsko-włodawskiego oraz trasy prowadzące nad jeziora.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie ważne jest, aby stosować się do aktualnych przepisów. Unikanie spotkać, ograniczanie kontaktów to obecnie podstawowe zasady w walce z epidemią, dlatego policjanci podczas najbliższego weekendu będą prowadzili wzmożone działania na drogach powiatu łęczyńskiego. Szczególnie zintensyfikowany nadzór ze strony funkcjonariuszy będzie realizowany na trasach prowadzących nad jeziora, by zapobiec gromadzeniu się ludności na plażach czy lasach.

Przypominamy najbardziej istotne przepisy w tym zakresie:

  • zakaz korzystania z parków, plaż i terenów zielonych pełniących funkcje publiczne oraz rowerów miejskich,
  • obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich,
  • zakaz wychodzenia z domów osób nieletnich bez opieki osoby dorosłej,
  • zakaz swobodnego przemieszczania się poza ściśle określonymi sytuacjami:
  1. dojazdu do pracy. Jeśli jesteś pracownikiem, prowadzisz swoją firmę czy gospodarstwo rolne, masz prawo dojechać do swojej pracy. Masz również prawo udać się po zakup towarów i usług związanych ze swoją zawodową działalnością.
  2. wolontariatu. Jeśli działasz na rzecz walki z koronawirusem i pomagasz potrzebującym przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu, możesz się przemieszczać w ramach tej działalności.
  3. załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego. Będziesz mógł się przemieszczać, aby zrobić niezbędne zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować się bliskimi, wyprowadzić psa.

Osoby, które nie będą przestrzegały zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią koronawirusa będą pociągane do odpowiedzialności karnej. Apelujemy o zachowanie odpowiedzialnej postawy.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button