AKTUALNOŚCI

Sprawdzian z odpowiedzialności

W ten weekend na ulicach miast i mniejszych miejscowości pojawi się duża liczba patroli, w tym liczne patrole piesze. W działaniach policję wspierana jest przez Żandarmerię Wojskową, Wojska Obrony Terytorialnej i funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dla nich wszystkich to czas wytężonej służby, a dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny to sprawdzian z odpowiedzialności. #zostanwdomu.

W walce z epidemią lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki nie muszą być sami. Każdy z nas może ich wspomóc przestrzegając obowiązujących przepisów. To nie czas na wspólne spotkania, spacery czy dbanie o tężyznę fizyczną. To, co powinniśmy teraz zrobić to zostać domu i w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby. Ten weekend to dla wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny egzamin z odpowiedzialności, rozsądku dbałości o zdrowie i życie swoje i innych ludzi.

Patrole piesze i zmotoryzowane, posterunki stałe, wykorzystanie dronów i monitoringu miejskiego- tak będzie wyglądała służba w najbliższy weekend.  Patrole będą sprawdzać cel wyjścia czy wyjazdu z domu, oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa. W dalszym ciągu będą przypominać o zasadach jakimi w trosce o zdrowie powinni się wszyscy kierować.

Przypominamy: za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

źródło: Lubelska Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button