AKTUALNOŚCI

Targowisko w Świdniku będzie jednak czynne?

O swojej decyzji władze Świdnika poinformowały w piątek 3 kwietnia. Po petycji (pisaliśmy o tym tutaj i tutaj) lokalnych kupców oraz przeprowadzonej ankiecie uznano, że targowisko zostanie otwarte na razie na jeden najbliższy tydzień. Kupić będzie można jedynie srtykuły spożywcze oraz kwiaty.

Targowisko miejskie w Świdniku będzie czynne już od najbliższego poniedziałku- 6 kwietnia- w części znajdującej się między ulicami Targową i Okulickiego. Zakupy będzie można zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 16:00 oraz w sobotę w godzinach od 7:00 do 14:00.

Na stanowiskach będzie mogło być do 3 osób sprzedających, muszą być zaopatrzeni w środki dezynfekujące oraz rękawiczki. Przez ten czas nie będą od nich pobierane także opłaty. Ile osób kupujących będzie mogło przebywać w tym czasie na miejskim targowisku? To regulują już odgórne przepisy: „ (…) na terenie targowiska czy bazaru może przebywać maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba punktów handlowych pomnożona przez 3. Jeśli więc na osiedlowym bazarze jest 20 takich punktów, to na jego terenie może przebywać w jednym momencie maksymalnie 60 klientów. (…)”

W ponowne otworzenie targowiska miejskiego zaangażowany był także radny miejski Ireneusz Szutko, który jeszcze w tym tygodniu informował o takiej możliwości na swoim profilu społecznościowym: „Oczywiście wszystko musi być dobrze zorganizowane i bezpieczne, więc otwarta będzie tylko część spożywcza, dwie bramy: jedna do wejścia druga do wyjścia, a przy nich osoby pilnujące, aby nie było zbyt wiele osób jednocześnie na targowisku. Pomysł podoba mi się. „

Obostrzeń na miejskim targowisku w Świdniku będą pilnować pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego Pegimek. Jeśli mieszkańcy i sprzedający będą się stosować do wszystkich wytycznych, to nie wykluczone, że świdnickie targowisko będzie czynne również po świętach wielkanocnych.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button