AKTUALNOŚCI

Spacery, spotkania, zakupy… Posypały się mandaty

W ciągu ostatnich kilku dni policjanci już nie tylko pouczali, ale karali mieszkańców naszego powiatu, którzy nie potraktowali poważnie obostrzeń przepisów dotyczących przebywania poza domem.

Jak informuje podinspektor Paweł Leśny z KPP w Świdniku, najwięcej interwencji dotyczyło gromadzenia się w miejscach publicznych.

W czwartek w sprawie mieszkańca Świdnika, który siedział na ławce na terenie skweru im. Zyty Gilowskiej, został skierowany wniosek do sądu o ukaranie. W piątek w jednym ze sklepów w Świdniku nietrzeźwy mężczyzna awanturował się, nie chcąc opuścić sklepu. Powiatowy Inspektor Sanitarny wymierzył w tym przypadku karę 5 tys zł.

Również w piątek trzech młodych mężczyzn urządziło sobie spotkanie towarzyskie w samochodzie. Zostali ukarani mandatami w wysokości po 500 zł.

Natomiast w niedzielę na dworcu PKP w Świdniku policjanci interweniowali w sprawie dwóch mężczyzn, którzy spożywali tam alkohol. Tutaj także sprawa trafi do sądu.

Również w gminie Piaski mieszkańcy nie stosowali się do obowiązujących zakazów.

W sobotę w Piaskach przed jednym ze sklepów trzech mężczyzn urządziło sobie spotkanie. W przypadku dwóch z nich zastosowano postępowanie mandatowe. W przypadku trzeciego pana złożono wniosek do sądu, jako że odmówił przyjęcia mandatu. W innym sklepie na terenie gminy Piaski policja interweniowała w sprawie właściciela sklepu, który nie zapewnił klientom rękawiczek ochronnych. Policja wystosowała wniosek do sądu o ukaranie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button