AKTUALNOŚCI

Uwaga na internetowych oszustów!

Wczoraj 32-latka padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży tableta na jednym z portali internetowych. Kupujący oświadczył, że wyśle po towar kuriera i pokryje koszty dostawy z uwagi na podpisaną umowę z jedną z firm. Kobieta została oszukana na kwotę blisko 3 tys. zł.

Sprawa zaczęła się dosyć niewinnie, gdyż około pół roku temu na jednym z portali internetowych kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży tableta. Pod koniec marca skontaktowała się z nią osoba chętna do zakupu towaru. W treści sms kupujący oświadczył, że transakcje chce realizować za pomocą przesyłki pobraniowej, gdyż ma podpisana umowę z jedną z firm kurierskich i zamawia kuriera, który zabierze paczkę. Kupujący zapewniał, że zaplata za tablet odbędzie się za pośrednictwem kuriera, który wypłaci należną kwotę po otrzymaniu paczki. Tuż przed odbiorem przez kuriera towaru, kupujący oświadczył sprzedającej, że ma 5 dni na uregulowanie płatności.

W umówionym miejscu i czasie pojawił się mężczyzna ubrany w typowy strój dla kuriera i odebrał paczkę bez wypłaty jakichkolwiek pieniędzy za pobrany towar. Kobieta straciła blisko 3 tys. zł.

Policja apeluje o rozwagę przy realizowaniu transakcji za pośrednictwem stron internetowych. Państwa uwagę powinna zwrócić sytuacja, w której kupujący naciska na szybką, niezwłoczną przesyłkę, zapewnia, że zapłaci w ciągu najbliższych dni bądź wypłaci środki i wyśle potwierdzenie zapłaty. Przed realizowaniem transakcji przeczytaj regulamin sprzedaży czy zakupu aby być świadomym swoich praw i obowiązków.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close