AKTUALNOŚCI

Kolejne gminy dostarczą maseczki

Informacja o obowiązkowym zakrywaniu nosa i ust w przestrzeni publicznej już od 16 kwietnia, dotarła zapewne do większości Polaków. W tej sytuacji wsparcie dla mieszkańców organizują samorządy.

Wczoraj, 9 kwietnia, jako pierwszy w powiecie świdnickim z inicjatywą zakupy maseczek dla wszystkich mieszkańców, wyszedł burmistrz Piask Michał Cholewa– pisaliśmy o tym tutaj. Jeszcze tego samego dnia o zakupie maseczek dla wszystkich seniorów, poinformował z kolei wójt gminy Trawniki Damian Daniel Baj (link):

Maseczki będziemy dostarczać mieszkańcom w bezpieczny sposób. O pomoc będę prosił część Sołtysów i wyznaczonych strażaków. Szczegóły przekażemy po świętach.„- poinformował wójt gminy Trawniki.

Bez pomocy nie pozostaną również mieszkańcy gminy Mełgiew. Urząd poinformował o nawiązaniu współpracy z lokalną firmą:

W dniu 9 kwietnia 2020 r. została nawiązana współpraca Gminy Mełgiew z firmą P.P.H. „SAWA” K. Nigro, G. Nigro w zakresie produkcji maseczek dla mieszkańców Gminy Mełgiew. Przedsiębiorstwo istnieje na rynku od 10 lat i zajmuje się głównie produkcją skarpet. Swoją siedzibę ma na terenie Powiatu Świdnickiego, zatrudnia pracowników z terenu naszej Gminy. Właściciele firmy wobec trudnej sytuacji zdecydowali się na zmianę produkowanego asortymentu i wyszli naprzeciw zapotrzebowaniu rozpoczynając produkcję maseczek ochronnych. W dniu 10 kwietnia 2020 r. przedstawiciel firmy Pan Roman Baruk dostarczył do Urzędu Gminy Mełgiew pierwsze 1000 maseczek. W poświąteczny wtorek zostanie rozpoczęta bezpośrednia dystrybucja do Naszych mieszkańców. „- możemy przeczytać na stronie Urzędu Gminy Mełgiew.

reklama reklama

Współpracę z tą samą firmą ogłosił, również dziś, Urząd Miasta Świdnik. Maseczki trafią do wszystkich mieszkańców. Będzie ich około 35 tysięcy. Dystrybucja zacznie się już w przyszłym tygodniu. Maseczki trafią do skrzynek pocztowych na terenie całego miasta.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button